Obránce Zima se odpojil od reprezentace, tým doplní Sáček

Praha, 30. srpna – Ze srazu české fotbalové reprezentace odcestoval před zářijovými zápasy obránce David Zima. Národní tým se rozhodl dvacetiletého obránce uvolnit, aby mohl dokončit jednání o přestupu. Místo něj dostal dodatečnou pozvánku Michal Sáček, který zůstane až do výsledku testu na COVID-19 v karanténě na hotelu a k mužstvu se plnohodnotně připojí ráno.
David Zima je pátým hráčem, který na poslední chvíli vypadl z nominace. Za normálních okolností by se po jednom nebo dvou dnech vrátil zpět do přípravy k národnímu týmu, ale to z důvodu covidových opatření aktuálně není možné. Reprezentace vytvořila bublinu, aby riziko nákazy minimalizovala. Zima by tak následně musel do karantény.
Chceme podporovat hráče v jejich rozvoji a v jejich kariéře. Potřebujeme, aby hráli v co nejkvalitnějších soutěžích. Z těchto důvodů jsme se rozhodli přání na odpojení od reprezentace vyhovět,“ vysvětlil manažer národního týmu Libor Sionko.
Michal Sáček už v reprezentaci byl, ale na první mezistátní start stále čeká. Předtím pravidelně nastupoval za jednadvacítku. V lize má odehráno za Spartu skoro sto třicet zápasů.
Petr Šedivý, Tiskový mluvčí
Česká fotbalová reprezentace