Startuje předprodej vstupenek na zápasy proti Bělorusku a Ukrajině

Praha, 24. srpna 2021 – Česká fotbalová reprezentace může po takřka dvou letech odehrát své domácí zápasy před zaplněnými tribunami. Předprodej vstupenek na utkání proti Bělorusku v Ostravě (čtvrtek 2. září) i proti Ukrajině v Plzni (středa 8. září) začíná tento týden. Přednost mají členové oficiálního Fanklubu.
Internetový předprodej vstupenek na kvalifikační zápas proti Bělorusku pro veřejnost odstartuje ve středu 25. srpna v 10 hodin, ale pro členy Fanklubu fotbalové reprezentace se otevřel s dvoudenním náskokem. Vstupenky jsou k dostání ve třech cenových kategoriích za 340, 440 a 590 korun. Placení členové Fanklubu mohou uplatnit desetiprocentní slevu.
Předprodej na Ukrajinu začne pro členy Fanklubu ve čtvrtek 26. srpna, pro veřejnost se otevře o dva dny později. Lístky budou stát 290, 450 a 550 korun.
Na obě utkání probíhá předprodej na internetové adrese www.vstupenkyfotbal.cz.
„Domácí zápas před zaplněným stadionem jsme naposledy zažili před necelými dvěma lety. Pamatuju si, jak jsme tehdy v Plzni slavili postup na EURO. Ale potom začala pandemie koronaviru a fotbal začal být bez fanoušků smutnější,“ popisoval trenér české reprezentace Jaroslav Šilhavý. „Na nedávném mistrovství Evropy jsme zažili vyprodaný stadion v osmifinále proti Nizozemsku. Myslím, že si ten zápas v Budapešti užili úplně všichni – my i fanoušci. Proto bych byl moc rád, kdybychom si podobnou atmosféru a podporu zopakovali teď v září v Ostravě a v Plzni.“
Fanoušci si musí při nákupu vybrat, jakým potvrzením o bezinfekčnosti se při vstupu na stadion prokáží, a to jedním z těchto způsobů (toto prokazování se netýká dětí do šesti let věku):
  • PCR test maximálně sedm dnů starý / antigenní test maximálně 72 hodin starý
  • certifikát o dokončeném očkování
  • potvrzení o prodělané nemoci COVID-19 (maximálně 180 dnů)
Vozíčkáři mohou na obě utkání objednávat lístky na e-mailu vstupenky@fotbal.cz.
Reprezentace bude v září pokračovat v kvalifikaci o postup na mistrovství světa 2022. Mezi soutěžním zápasem proti Bělorusku a přípravným utkáním proti Ukrajině odehraje ještě duel v Belgii, který je rovněž součástí kvalifikační skupiny. V Bruselu ovšem podporu mít nebude, protože UEFA rozhodla o zákazu prodeje vstupenek hostujícím fanouškům.
Petr Šedivý, Tiskový mluvčí, Česká fotbalová reprezentace
Fotbalová asociace České republiky