Pouze Slavia nevyužila domácí prostředí!

Ve 4. kole Evropské a Konferenční ligy měl český fotbal tři týmy. Zatímco  Plzeň a zejména Jablonec své fanoušky potěšily, v Edenu  panovalo zklamání. Slavia po nezdaru s Ferencvárošem, tentokrát v duelu, který by jí mohl zabezpečit, účast v jedné skupině Evropské ligy, zaváhala proti Legii Varšava. Remíza 2:2 nedává pro odvetu v bouřlivém polském prostředí valné vyhlídky, ale neodpisujme ji předčasně.
Slavia, stejně jako proti Ferencvárosu, doplatila na hrubé chyby brankáře a obrany a v útočné fázi na špatnou  koncovku, která ji trápí i v lize. Co ji bylo platné, že 16krát vystřelila na branku hostí a dala pouze dva góly, zatímco polský tým ze čtyř střeleckých pokusů skóroval dvakrát!  Gólové tutovky, které v prvním poločase  neproměnil Hromada, Sima a Stanciu a po přestávce ještě Lingr a Tecl, připravili tým o úspěch.
Pro varšavskou odvetu zřejmě chystá trenér Trpišovský změny v obraně,  která proti Ferencvárošu i Legii moc chybovala a za ní, zejména brankář Kolář, který se podílel na třech z pěti gólech v Budapešti a ve čtvrtek v pražském Edenu. Snad by měli nastoupit v základu i Bořil a Kúdela, jemuž vyprší distanc pro mezinárodní zápasy.  
Jablonec na začátku  ligy neoslňoval, málo góly dával, ale zato víc dostával.  Střelecký půst však Severočechům  skončil v Konferenční lize. Žilině nastříleli pět gólů, čtyři už po exhibičním prvním poločase. Kratochvílovi málo chybělo k hat-tricku. Je zřejmé, že odveta na Slovensku bude  jen formalitou.
Plzeň je nyní na vítězné vlně. Vedoucí tým ligy měl takovou převahu, že mohl  sofijské mužstvo porazit více než dvoubrankovým rozdílem. Na čistém kontu brankáře Hrušky měla zásluhu i obrana, která hrála v  neobvyklém složení, Řezník, Kaša, Pernica,Hybš. Kapitán Brabec se objevil při střídání až v posledních minutách, aspoň se bude podílet na prémiích!
Nejlepším hráčem týmu, stejně  jako v nedělním ligovém utkání v Liberci, kde vstřelil jediný  gól, byl  Řezník. Tím dává trenéru Bílkovi na vědomí, že by měl ve Viktorii ještě ve svých 32 letech zůstat.
Pohárové výsledky UEFA:  
SK Slavia Praha – Legia Varšava 2:2 (2:
Branky: 33. Bah, 45. Masopust – 20. Emreli, 37. Juranović. Rozhodčí:  Zwayer – Foltyn, Dietz.  ŽK: Oscar, Traoré – Luquinhas, Rose. Diváci: 14543
Slavia Praha: Kolář – Bah, Holeš, Zima, Oscar – Traoré, Hromada (46. Kuchta) – Masopust (C) (67. Samek), Stanciu (82. Tecl), Sima (61. Ekpai) – Schranz (61. Lingr).
Legie Varšava: Boruc (C) – Juranovič, Rose (46. Holownia), Wietelska, Nawrocki, Mladenovič – Skibicki (46. Rosolek), André Martins, Rafael Lopes (46. Josué), Luquinhas – Emreli.
FK Jablonec – MŠK Žilina  5:1 (4:0)
Branky: 10. a 23. Kratochvíl, 41. Doležal, 45. Považanec, 90. Martinec. – 74. Jirbil. Rozhodčí: Kehlet – Hummelgaard, Sorensen (vš. DEN).
Jablonec: Hanuš – Holík, Kubista, Zelený, Krob – Považanec (84. Hübschman) – Pleštil (75. Malinský), Houska, Kratochvíl (79. Martinec), Pilař (79. Smejkal) – Doležal (84. Čvančara)
Žilina: Petráš – Rusnák, Minárik, Kiwior, Anang – Gono (46. Slebodnik), Fazlagić, Bichakhchyan – Karpálik (46. Sluka), Jirbil (80. Jambor), Ďuriš (80. Goljan).
FC Viktoria Plzeň – PFC CSKA Sofia  2:0 (1:2)
Branky: 10. Havel, 72. Mosquera, ŽK: Chorý – Caicedo, Youga, Rozhodčí: Martins – Campos, Teixeira (vši.Portugalsko). Diváci: 6859.
Viktoria: Hruška – Řezník, Kaša, Pernica, Havel – Janošek, Bucha (90. Brabec) – Ba Loua (82. Kayamba), Šulc (75. Káčer), Mosquera (90. Hybš) – Chorý. Trenér: Bílek.
Sofia: Busatto – Turicov, Mattheij, Antov, Mazikou – Geferson, Youga, Carey – Jomov, Caicedo, Wildschut (75. Charles). Trenér: Mladěnov.
Čtsa,ph., kc., foto: www.fcviktoria.cz