Sparta v Ďolíčku remizovala, Plzeň je v čele!

Po čtvrtém kole Fortuna:ligy v čele tabulky  Plzeň vystřídala v čele tabulky Spartu, která jen remizovala  ve vršovickém Ďolíčku s Bohemians 1:1.
Plzeň, stejně jako Slavia, neztratila ani bod, ale na vítězství 1:0 nad posledním Libercem se hodně nadřela. Aby udržela od 10. minuty hubený náskok, musela vyrukovat s řadou tvrdých zákroků, oceněných sedmi žlutými kartami. Mužem zápasu byl autor gólu obránce Řezník, který po standartní situaci byl na správném místě a z bezprostřední blízkosti skóroval. Je to hráč, který nemá ve Viktorii pevnou pozici, uvažovalo se o jeho hostování.
Sparta narazila od začátku zápasu na značné nasazení  Klokanů, kteří také po zásluze gólem Dostála  v závěru  prvního poločasu vedli 1:0. Hosty gól do šatny nerozhodil, už 10 minut  po přestávce vyrovnali Pavelkou. Tedy oba kapitáni měli v sobotu v Ďolíčku hlavní slovo! Avšak mužem zápasu byl  brankář domácích Le Giang,  který se několikrát vyznamenal a měl i štěstí, že bomba Hložka ve vyložené gólové pozici, místo v síti, skončila na břevně.
Slavia všech devět bodů získala na hřištích soupeřů, naposled  po nepřesvědčivém výkonu v Mladé Boleslavi. Hodně ji šli vstříc domácí. Po zkratu brankáře Šedu, jehož po špatném odkopu obral o míč Kuchta a do prázdné branky dal první gól. A  před koncem poločasu byl za hrubý zákrok vyloučen domácí Smrž. Co víc si mohli slávisté přát? Proti oslabenému soupeři neoslňovali, po několika neproměněných šancích pečetili vítězství Schranzem.  Koncovka  stále není silnou stránkou červenobílých, trenér Trpišovský má co řešit.
Nadále se v dobré kondici ukazují  Ostrava a Slovácko. V neděli oba týmy vyhrály, Baník až v posledních minutách po  dvou šťastných střídáních porazil Pardubice 3:1, v Uherském Hradišti gól Marečka stačil Slovácku k vítězství 1:0. Po třech remizách je to  první porážka Hradce Králové. Pikantní je, že Mareček  10 minut po vstřeleném gólu byl za zbytečný, zato nebezpečný faul, vyloučen. Červenou kartu v divokém závěru viděl i trenér Slovácka Svědík.
Velké zvraty byly k vidění v Olomouci a v Karviné.  České Budějovice po vyhraném poločasu 2:0 ještě v 86. minutě vedly 3:1, ale nakonec  odjely z Olomouce jen s  remizou, v sedmé minutě nastavení vyrovnal na 3:3 Poulolo. Karviná i po čtvrtém kole  zůstala, stejně jako Hradec, Pardubice, Bohemians a Liberec, bez vítězství. V sobotu ji nestačilo k úspěchu vedení 2:0. Po hodině,  gól Fily znamenal zvrat. Zlín obrat dovršil dalšími dvěma góly, vítězný padl z kopačky Cedily v první minutě nastavení.
Prvního vítězství se dočkaly Teplice. Doma  zdolaly 1:0 Jablonec, který na gól  Krunerta z 10. minuty nedokázal odpovědět. Na začátku sezóny  Radův tým není v nejlepší  pohodě, hlavně nedává góly.
Výsledky 4. kola FORTUNA:LIGY
 FC Slovan Liberec – FC Viktoria Plzeň 0:1 (0:0)
Branka: 51. Řezník.Rozhodčí: Hrubeš – Antoníček, Hurych – Adam (video). ŽK: Koscelník – Pernica, Chorý, Hruška, Janošek, Brabec, Hybš, Káčer. Diváci: 3892.
Liberec: Knobloch – Koscelník, Chaluš, Mikula, Fukala – Gebre Selassie, Faško (77. Purzitidis) – Nečas (77. Frýdek), Matoušek (56. Rabušic), Gembický (56. Mészáros) – Rondič. Trenér: Hoftych.
Plzeň: Hruška – Řezník, Kaša, Pernica, Hybš – Janošek – Kayamba (63. Ba Loua), P. Šulc (89. Brabec), Bucha (46. Káčer), Mosquera (69. Falta) – Chorý (69. Beauguel). Trenér: Bílek.
Bohemians Praha 1905 – AC Sparta Praha 1:1 (1:0)
Branky: 45.+2 Dostál – 55. Pavelka. Rozhodčí: Pechanec – Paták, Horák – Adam (video). ŽK: Necid (Bohemians). Diváci: 3905.
Bohemians: Le Giang – Köstl, Bederka, Vondra – Dostál, Květ (58. Vacek), Levin (83. Krch), Hronek (83. Bartek), Kovařík – Keita (58. Chramosta), Puškáč (69. Necid). Trenér: Klusáček.
Sparta: Nita – Wiesner, Štetina, Hancko, Polidar – Karlsson (76. Minčev), Pavelka (76. Souček), Sáček, Karabec (65. Pulkrab), Pešek – Hložek. Trenér: Vrba.
FK Mladá Boleslav – SK Slavia Praha 0:2 (0:1)
Branky: 36. Kuchta, 83. Schranz. Rozhodčí: Zelinka – Mokrusch, Hrabovský – Franěk (video).ŽK: Plechatý – Kúdela, Hromada. ČK: 45.+2 Smrž (M. Boleslav). Diváci: 3712.
Boleslav:Šeda – Douděra, Suchý, Karafiát, Preisler (61. Plechatý) – Dancák, Smrž – Skalák (71. Stránský), L. Mašek (71. Matějovský), Ewerton (61. Ladra) – Škoda (61. Fila). Trenér: Jarolím.
Slavia: Kolář – Masopust (77. Holeš), Kúdela, Zima, Oscar – Traoré (84. Hromada), Stanciu – Ekpai, Lingr (58. Schranz), Sima (77. Madsen) – Kuchta (58. Tecl). Trenér: Trpišovský.
FC Baník Ostrava – FK Pardubice 3:1 (0:0)
Branky: 54. Tetour, 73. De Azevedo, 85. Klíma – 72. Kostka. Rozhodčí: Petřík – Vlček, Pochylý – Zelinka (video). ŽK: Kaloč – Chytil, Čihák, Čelůstka. Diváci: 5723.
Ostrava: Laštůvka – Ndefe, Svozil, Lischka, Fleišman – Sor (75. Granečný), Kaloč, Kuzmanovič (88. Budínský), Tetour (88. Jánoš), Potočný (61. De Azevedo) – Almási (75. Klíma). Trenér: Galásek.
Pardubice: Markovič – Cadu, Čihák, Toml, Čelůstka (83. Lupač) – Solil, Červ – Kostka (76. Beran), Chytil, Tischler (68. Sláma) – Černý (68. Huf). Trenér: Novotný.
1. FC Slovácko – FC Hradec Králové 1:0 (0:0)
Branka: 51. Mareček. Rozhodčí: Batík – Hájek, Ratajová – Pechanec (video). ŽK: Petržela, Svědík (trenér) – Vlkanova, Urma, Vašulín. ČK: 60. Mareček, 75. Svědík (trenér, oba Slov.). Diváci: 3657.
Slovácko: Nguyen – Šimko, Daníček, Kadlec – Reinberk (90.+3 Divíšek), Havlík, Mareček, Holzer (78. Tomič) – Petržela (62. Kalabiška), Jurečka (78. Šašinka), Sadílek (90.+3 Kohút). Trenér: Svědík.
Hradec Králové: Fendrich – Mejdr, Klíma (53. Král), Donát (76. Kateřiňák), Urma – Kodeš, Rada – Prekop (85. Záviška), Dvořák (85. Novotný), Vlkanova – Vašulín. Trenér: Koubek.
MFK Karviná – FC Fastav Zlín 2:3 (1:0)
Branky: 23. Buchta, 47. Papadopulos – 60. Fillo, 79. Poznar z pen., 90.+2 Cedidla. Rozhodčí: Machálek – Nádvorník, Vodrážka – Julínek (video). ŽK: Túlio – Hlinka, Janetzký. Diváci: 1597.
Karviná: Neuman – Santos, Buchta, S. Dramé, Křapka – Mangabeira, Túlio (66. Nešický) – Čmelík, Qose (88. Svoboda), Bartošák (79. Sinjavskij) – Papadopulos (66. Tavares). Trenér: Weber.
Zlín: Dostál (38. Rakovan) – Fantiš, Kolář, Procházka, Vraštil – Conde, Hlinka (90. Simerský) – Reiter (74. Janetzký), Fillo, Y. Dramé (74. Tkáč) – Poznar (90. Cedidla). Trenér: Kalivoda.
SK Sigma Olomouc – SK Dynamo České Budějovice 3:3 (0:2)
Branky: 52. Jemelka, 86. Zifčák, 90.+7 Poulolo – 9. Bassey, 41. Čavoš, 61. Tolno. Rozhodčí: Černý – Kotík, Váňa – Hrubeš (video). ŽK: Hála, Jemelka, Poulolo, Zifčák, Chvátal, Jílek (trenér) – Talovierov, Valenta. Diváci: 3619.
Olomouc: Macík – Chvátal, Poulolo, Jemelka, Zmrzlý (46. Vaněček) – Breite, González (79. Zifčák) – Matoušek (46. Vepřek), Sedlák (46. Daněk), Hála (66. Šíp) – Růsek. Trenér: Jílek.
Č. Budějovice: Vorel – Sladký (84. Čolič), Králik, Talovierov, Novák – Javorek (55. Valenta), Čavoš – Brandner (84. Vais), Hora (72. Škoda), Mihálik (55. Tolno) – Bassey. Trenér: Horejš.
FK Teplice – FK Jablonec 1:0 (1:0)
Branka: 10. Krunert Rozhodčí: Julínek – Caletka, Podaný – Machálek (video). ŽK: Moulis, Laňka, Čtvrtečka – Zelený, Kubista, Surzyn. Diváci: 2225.
Teplice: Čtvrtečka – Švanda (80. Laňka), Mazuch, Knapík, Chlumecký – Jukl, Mareček – Černý (90.+2 Hasil), Krunert, Moulis (80. Kodad) – Mareš (67. Ledecký). Trenér: R. Kučera.
Jablonec: Hanuš – Holík, Kubista, Zelený, Krob – Považanec (46. Martinec) – Malínský (85. Surzyn), Houska, Kratochvíl (77. Vaníček), Pilář (77. Smejkal) – Doležal (46. Čvančara). Trenér: Rada.