KAUFLAND A ŽENSKÁ REPREZENTACE POMOHOU PŘI MISTROVSTVÍ SVĚTA ORGANIZACI DEBRA ČR

Potom, co byl kvůli obavám z koronaviru přesunut termín mistrovství světa žen, předepsala IIHF pro jeho účastníky přísná pravidla. Pro všechny hráčky a členy realizačních týmů byla stanovena povinná sedmidenní týmová karanténa před odletem a po příletu do dějiště šampionátu pětidenní izolace na hotelu.    
Společnost Kaufland, hlavní partner ženské hokejové reprezentace, a hráčky týmu České republiky se rozhodly, že izolace využijí a podpoří organizaci DEBRA ČR, pomáhající pacientům s tzv. nemocí motýlích křídel. Po dobu karantény přispěje společnost Kaufland za každých 10 kilometrů, které reprezentantky ujedou na rotopedech, k nimž mají na hotelu přístup, částkou 100 Kč na konto organizace DEBRA ČR. Další informace najdete na sociálních sítích (@narodnitymzen), na https://www.facebook.com/narodnitymzen nebo na https://www.instagram.com/narodnitymzen.
Mistrovství světa IIHF žen v ledním hokeji se bude hrát 20. – 31. srpna 2021 v kanadském Calgary. Česká reprezentace se v základní skupině šampionátu utká v pátek 20. srpna s Dánskem, v neděli 22. srpna s Maďarskem, v pondělí 23. srpna s Japonskem a ve středu 25. srpna s Německem. Čtvrtfinálová utkání jsou na programu v sobotu 28. srpna, semifinále v pondělí 30. srpna, finále a souboj o bronz v úterý 31. srpna 2021.
Praha, 14. 08. 2021
PhDr. Zdeněk Zikmund, tiskový mluvčí Českého hokeje