Komuniké z jednání Disciplinární komise ze dne 12. 8. 2021

Disciplinární komise projednala tyto případy:
 
 1. Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní utkání hráči:
 
               FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA
 • Jan Peterka (FK Dukla Praha) – ČK.
Pozn.: Hráč Jan Peterka si svůj trest odpykal v utkání MOL Cupu.
 
 1. Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 2 soutěžní utkání hráčům:
 
               FORTUNA:LIGA
 • Filip Havelka (FC Slovan Liberec) – ČK,
 • Stanislav Hofmann (1. FC Slovácko) – ČK.
 
 1. Disciplinární komise potrestala klub FC Baník Ostrava za porušení povinností pořádajícího klubu (pronesení a použití pyrotechniky vedoucí k přerušení utkání) v utkání 2. kola F:L proti FC FASTAV Zlín peněžitou pokutou ve výši 75 tisíc korun.
 
 1. Disciplinární komise potrestala klub FK Teplice za porušení povinností pořádajícího klubu (vhazování předmětů na hrací plochu vedoucí k přerušení utkání) v utkání 2. kola F:L proti SK Slavia Praha peněžitou pokutou ve výši 20 tisíc korun.
 
 1. Disciplinární komise potrestala klub MFK Karviná za porušení povinností pořádajícího klubu (nesportovní chování) a za porušení předpisů z Protokolu opatření LFA v souvislosti s COVID-19 v utkání 2. kola F:L proti FC Hradec Králové peněžitou pokutou ve výši 40 tisíc korun.
 
 1. Disciplinární komise potrestala klub FC Sellier & Bellot Vlašim za porušení předpisů z Protokolu opatření LFA v souvislosti s COVID-19 z důvodu nedodržení odstupu mezi diváky a hráči po skončení utkání 2. kola F:NL 2021/22 proti MFK Chrudim peněžitou pokutou ve výši 10 tisíc korun.
 
 1. Disciplinární komise potrestala klub FC Zbrojovka Brno za porušení povinností pořádajícího klubu (pronesení a použití pyrotechniky) v utkání 2. kola F:NL 2021/22 proti Slezský FC Opava peněžitou pokutou ve výši 10 tisíc korun.
 
 1. Disciplinární komise potrestala klub FK Jablonec za porušení povinností pořádajícího klubu (klub nezajistil, aby bylo neoprávněným osobám zamezeno ve vstupu do prostor vyhrazených delegovaným osobám) v utkání 3. kola F:L proti Bohemians Praha 1905 peněžitou pokutou ve výši 100 tisíc korun.
 
Komentář předsedy DK LFA p. Richarda Bačka:
 
„Disciplinární komise shledala porušení povinností pořadatele spočívajících mimo jiné v tom, že kabina rozhodčích nebyla pořadatelsky vůbec zabezpečena proti neoprávněnému vstupu. Tím došlo k závažnému pochybení ze strany pořadatele nejen ve vztahu k Disciplinárnímu řádu, ale i ve vztahu k samotným Pravidlům fotbalu, která mají zabránit pochybnostech o regulérním průběhu utkání. Z tohoto důvodu proto Disciplinární komise přistoupila k uložení peněžitého trestu v takové výši.
 
Ze strany pana Pelty dle zápisu o utkání a zpráv delegátů nešlo například o verbální útok na rozhodčí, o příslib nějaké výhody nebo o něco podobného, a proto jeho jednání nenaplnilo skutkovou podstatu žádného disciplinárního přečinu jednotlivce dle stávajícího znění Disciplinárního řádu FAČR.
 
Disciplinární komise LFA současně podá podnět na úpravu Disciplinárního řádu FAČR, aby se do budoucna stalo takové jednání představitelů klubů disciplinárním přečinem.“
 
 1. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem FC Viktoria Plzeň za porušení povinností pořádajícího klubu (vhazování předmětů na hrací plochu vedoucí k přerušení utkání a nevhodné pokřiky fanoušků) v utkání 3. kola F:L proti 1. FC Slovácko.
 
 1. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem FK Pardubice za porušení předpisů z Protokolu opatření LFA v souvislosti s COVID-19 z důvodu nedodržení odstupu mezi diváky a hráči po skončení utkání 3. kola F:L 2021/22 proti FK Mladá Boleslav.
 
 1. Příští zasedání DK LFA se uskuteční 19. 8. 2021 od 14 hodin v Praze.
 
Štěpán Hanuš, Ředitel komunikace a PR
LFA.