Jablonec nedokázal přehrát Celtic!

V úvodním zápase 3. předkola Evropské ligy nedokázali jablonečtí fotbalisté přehrát skotského vícemitra Celtic FC, který vyhrál 2:4 po poločase 1:2.

Jablonecký kouč Rada pozměnil základní sestavu, na pravé straně obrany nastoupil místo Štěpánka, Michal Surzyn na post levého záložníka místo Malinského, Václav Pilař.
Hned v úvodní čtvrthodině zápasu hosté zahrozili, v 6. minutě, Ralson našel po přihrávce ve vápně, do šance Turnbullova, ale brankář Hanuš jeho snahu skórovat hezkým zákrokem zlikvidoval.
Jablonečtí na druhé straně odpověděli, Kubistou, který po centru tečoval míč, ale následná dorážka Doležela hlavou, skončila v náručí brankáře Harta.

V 11. minutě se uvolnil ve vápně Abada, jeho střelu, vyrazil brankář Hanuš před sebe, jenže jeho následná dorážka skončila v síti  0:1.
Domácí dostali soupeře pod obrovský tlak, nejprve Doležal z blízka nepřekonal brankáře Harta. Další gólové šance, ale převážně končili nepřesnou střelou a v rozhodujícím okamžiku zbytečnou ztrátou míče.
V 16. minutě se Skotové radovali podruhé, zásluhou Furuhashi, který lobovaným míčem přes vyběhnuvšího Hanuše zvýšil vedení na 0:2.
O dvě minuty později našel Považanec ze středu hřiště, centrem nabíhajícího Pilaře přes obránce, který nedal gólmanu Hartovi umístněnou střelou k tyči žádnou šanci a snížil na 1:2.

Celtic ale ze své aktivity neustoupil a po dvaceti minutách, snaha McGregor o zakončení, minula pravou tyč. Pak se vyznamenal brankář Hanuš, který po přihrávce McGregora na Abada, jeho pokus o navýšení vyrazil do hry.
Hned po změně stran mohli hosté navýšit vedení, kdy tečovaný míč  Abady od brankové čáry se odrazil od pravé tyče na kopačku Furuhashi, který z malého vápna posla míč vysoko na tribunu. Na druhé straně měl po Krobově centru, šanci skórovat Kubista, ale přestřelil z hranice velkého vápna branku.
Od 60. minuty měli jablonečtí hru pod kontrolou, tečovaná střela Pleštila skončila rohem. V 64. minutě z protiútoku se snažil navýšit vedení Abada, následnou střelu Hanuš vyrazil a dobíhající Forrest poslal míč do odkryté branky na 1:3.

V 70. minutě, Forrest nestačil po centru, neatakován skórovat na zadní tyč, navýšit vedení.
V závěru zápasu střídající Malinský unikl z pravé strany do velkého vápna. Následnou přihrávku na Kubistu, ještě stačil zlikvidovat gólman Hart. V 85. minutě se opět jablonečtí radovali ze snížení na 2:3, zásluhou Malinského, který se uvolnil přes obránce Starfelta, lobem poslal míč do branky, ale do tyče a obránce Bittona si připsal vlastní gól.
V 90. minutě Forrest poslal na malé vápno přesný centr na hlavu Christieho, který upravil konečný výsledek na 2:4. V nastaveném čase mohl ještě zkorigovat nepříznivé skore Čvančara, ale brankář Hart jeho snahu vychytal.

Jablonec se představí v odvetě za týden v Glasgowě s dvoubrankovým mankem. Bude to mít velice těžké, aby vybojoval postup do dalšího kola.
FK Jablonec – Celtic FC 2:4 (1:2)
Branky: 17. Pilař, 85. Bitton (vla.) – 12. Abada, 16. Furuhashi, 64. Forrest, 90. Christie. Rozhodčí: Halil Umut Meler – Mustafa Emre, Eylsoy, Cevdet Komurcuoglu (Turecko).
Jablonec: Hanuš – Surzyn, Martinec, Zelený, Krob – Pleštil (73. Malinský), Kubista (87. Čvančara), Považanec (87. Hübschman), Kratochvíl (73. Houska), Pilař (78. Holík) – Doležal. Trenér: Rada.
Celtic: Hart – Ralston, Bitton, Starfelt, Taylor – Soro, Tumbull (65. Christie), McGregor – Abada (65. Rogić), Forrest, Furuhashi (65. Édouard). Trenér: Schaack.