Trenér Jakub Petr zveřejnil na tiskové konferenci nominaci na Hlinka Gretzky Cup 2021

Trenér Jakub Petr s asistenty Radimem Skuhrovcem a Darkem Stránským zveřejnili nominaci na Hlinka Gretzky Cup 2021.
Nejmladším nominovaným hráčem je patnáctiletý Adam Jecho (24. 3. 2006), útočník Tappary Tampere. V dosavadním průběhu sezóny se výběr Jakuba Petra utkal třikrát venku se stejně starými hokejisty Švýcarska, které porazil dvakrát v základní hrací době a jednou v prodloužení. Reprezentace se sejde v úterý 27. července 2021 odpoledne v Břeclavi, kde sehraje v sobotu 31. července přípravné utkání s celkem Spojených států (18:30). V základní skupině se postupně střetne s mužstvy Švýcarska (pondělí 2. srpna, 19:00), Finska (úterý 3. srpna, 19:00) a Ruska (středa 4. srpna, 19:00). Účastníky skupiny v Piešťanech jsou ve stejném termínu reprezentace Německa, Slovenska, Spojených států a Švédska. Zápasy o umístění a semifinále jsou na programu v pátek 6. srpna, finále a souboj o bronz v sobotu 7. srpna 2021.

Nominace českého týmu na Hlinka Gretzky Cup
Brankáři (3): Michael Schnattinger (Kometa Brno), Jan Špunar (Olomouc), Štěpán Maleček (České Budějovice).
Obránci (8): Tomáš Cibulka (Liberec), František Němec (Kometa Brno), Denis Puchala, Matěj Prčík (oba Vítkovice), Marek Alscher (Portland, WHL), Aleš Čech (Oulu, Finsko), Zdeněk Dobeš (De Smet Jesuit High, USA), Jakub Hrdlička (Slavia Praha).
Útočníci (13): Jakub Hujer (Liberec), Marek Soukup (Plzeň), Matyáš Šapovaliv (Saginaw, OHL), Eduard Šalé (Kometa Brno), Šimon Slavíček (Slavia Praha), Jiří Kulich, Robin Sapoušek, Dominik Rymon, Samuel Šmajda (všichni Karlovy Vary), Adam Bareš (Lahti, Finsko), Dominik Petr (Rauma, Finsko), Adam Jecho (Tappara Tampere, Finsko), František Formánek (Pardubice).
Náhradníci:
Brankáři: Štěpán Vopravil (Liberec), Ondřej Bizoň (Ilves Tampere, Finsko). Obránci: Filip Krajčík (Karlovy Vary), Antonín Kareš (Třinec), Martin Hrbek (Jihlava), Matěj Hora (Litvínov), František David (Sparta Praha), Adam Dolhý, Jan Hodinář (oba Plzeň), Patrik Ulbricht (Kometa Brno), Tadeáš Tůma (TUTO, Finsko), Jakub Jerman (Select Academy, USA), David Trachta (Fribourg-Gottéron, Švýcarsko), Šimon Němec (Rapperswil, Švýcarsko). Útočníci: Vojtěch Polák (Mladá Boleslav), Ondřej Hrabík (Rytíři Kladno), Matěj Kozlík (Třinec), Jonáš Jungwirth (Jihlava), Dominik Pavlata (Pardubice), Michal Tomeček (Zlín), Ondřej Becher (Havířov), Ondřej Pešek (Plzeň), Matěj Giesl, Matěj Novotný (oba Hradec Králové), Tomáš Trunda (Mount St. Charles Academy, USA), Filip Juříček (Jyväskylä, Finsko), Jan Gaspar (Södertälje, Švédsko), Adam Dvořák, Matěj Přibyl (oba Lidingö, Švédsko).
Tisková konference:  trenér Jakub Petr, 

Více informací najdete na oficiální webu turnaje http://hlinkagretzkycup.cz/

Realizační tým:
Manažer: Petr Studnička
Hlavní trenér: Jakub Petr
Asistenti trenéra: Radim Skuhrovec a Darek Stránský
Trenér brankářů: Martin Falter
Kondiční trenér: Tomáš Krámský
Videotrenér: Michal Rejzek
Lékař: MUDr. Josef Tihlařík
Fyzioterapeut: Robert Charvát
Kustodi: Martin Pečinka a Dominik Kafka
Hlinka Gretzky Cup 2021 – Program reprezentace České republiky
Úterý 27. 07. 2021
13:30 sraz
15:00 – 19:00 testy na ledě
Středa 28. 07. 2021
10:15 – 12:15 trénink
17:30 – 19:00 trénink
Čtvrtek 29. 07. 2021
10:15 – 12:15 trénink
17:30 – 19:00 trénink
Pátek 30. 07. 2021
10:15 – 12:15 trénink
17:30 – 19:00 trénink
Sobota 31. 07. 2021
10:15 – 11:30 trénink
18:30 Česká republika – USA
Neděle 01. 08. 2021
10:15 – 12:15 trénink
17:30 – 19:00 trénink
Pondělí 02. 08. 2021
11:00 – 11:30 rozbruslení
19:00 Česká republika – Švýcarsko
Úterý 03. 08. 2021
11:00 – 11:30 rozbruslení
19:00 Česká republika – Finsko
Středa 04. 08. 2021
11:00 – 11:30 rozbruslení
19:00 Česká republika – Rusko
Čtvrtek 05. 08. 2021
17:00 – 18:00 trénink
Pátek 06. 08. 2021
11:00 – 11:30 rozbruslení
19:00 utkání České republiky
Sobota 07. 08. 2021
17:00 utkání České republiky.
Čtsa, kc, foto, zdroj: Český hokej.

www.ceskyhokej.cz