Sparta nedokázala ve Vídni udržet vedení

Sparta začala zápas druhého předkola Ligy mistrů na hřišti Rapidu Vídeň velice aktivně a již ve 3. minutě se ujala vedení.  Domácí ale dokázali ve druhém poločase, utkání otočit ve svůj prospěch.
Trenér Sparty Pavel Vrba nominoval na post stoperů, dvojici Štetina, Hancko, na levou stranu defenzivy, novou posilu Casper Højera. Do záložní řady nastoupili, starší a mladší Ladislav Krejčí, na hrotu útoku Adam Hložek.
Sparta byla od začátku aktivní, hned ve třetí minutě se radoval po hezké akci z vedení,  kdy kapitán  Dočkal našel z přímého kopu ve vápně hlavu volného mladého Krejčího, který poslal míč do branky k levé tyči 0:1.
O šest minut později zahrozili domácí, ale brankář Nita vychytal střelu Araseho z hranice velkého vápna. V 11. minutě mohla Sparta navýšit vedení, po úniku Wiesnera po pravém křídle, na jehož centr do vápna si naběhl Laco Krejčí, ale jeho střelu zlikvidovala domácí obrana.
V 19. minutě po centru z levé strany do velkého vápna, hlavičku domácího Ullmanna, ale vychytal brankář Nita.  Sparťanský gólman se prosadil hezkým zákrokem ve 26. minutě, když Ljubičovou střelu z dvaceti metrů, vyrazil nohou mimo branku.
 Ve 37. minutě se dostali sparťané do šance po přihrávce Vindheima přes domácí stopery do vápna na Tomáše Wiesnera. Jenže jeho střelu zblízka vyrazil gólman Strebinger. První poločas tak skončil za stavu 1:0 pro Spartu.
Po změně stran se obraz hry změnil, domácí přidali na důrazu, zpřesnili přihrávku. V 54. minutě po centru z levé strany se snažil tečovaným míčem skórovat Ercan Kary, Nita pohotově jeho snahu zlikvidoval. Následně mohla na druhé straně navýšit vedení Sparta. Pavelka vybojoval míč a přihrál  Højerovi, který ho poslal na malé vápno na Laca Krejčího, ten bohužel ho těsně minul.
V 63. minutě se radovali domácí, kdy Knasmüllner se uvolni přes obránce na velkém vápně, následná jeho umístněná střela do pravého horního rohu branky skončila v síti 1:1
O sedm minut později se skóre opět změnilo, domácí se dostali do vedení, kdy si  Knasmüllner naběhl na centr Ljubičiče na malém vápně, bez problémů nedal gólmanu Nitovi žádnou šanci 2:1.
V 78. minutě mohl Adam Hložek po rohovém kopu hlavičkou vyrovnat, jenže těsně minul levou tyč.
Šest minut před koncem zápasu se uvolnil nikým neatakován na branku, přes obránce Hložek, ale byl ve vyložené gólové, šanci domácím obráncem faulován. K překvapení sparťanů nechal hlavní sudí  výhodu, která nakonec skončila, bez vyrovnání.
Sparta přestože se snažila o výhru, nakonec prohrála ve Vídni 1:2. Odveta se hraje ve středu 28. července na pražské Letné. Podle nových pravidel UEFA, neplatí od této sezony, pravidlo o zvýhodnění gólu na hřišti soupeře.
Trenér Sparty Pavel Vrba, Lukáš Štětina:
SK Rapid Vídeň – AC Sparta Praha 2:1 (0:1)
Góly: 3. Krejčí ml. – 63. a 71. Knasmüller. ŽK: Ullmann, Wimmer, Stojković – Štetina, Hancko. Rozhodčí: Gözübüyük – Balder, Bluemink (vš.Nizozemsko). Diváků: 19 500,
Rapid: Strebinger – Stojković, Hofmann, Wimmer, Ullmann – Arase (64. Fountas), Ljubičić, Petrović (73. Grahovac), Grüll – Kara, Knasmüllner (87. Schick).
Sparta: Nita – Vindheim, Štetina, Hancko, Højer – Wiesner (83. Karlsson), Pavelka, LK37, Dočkal (83. Karabec), Laco Krejčí (70. Pešek) – Hložek.