Vojtěch Smrž z Karviné bude v Boleslavi hostovat

Kreativní bojovník do středové formace Vojtěch Smrž přišel v polovině června z MFK Karviná do přípravy FK Mladá Boleslav na testy a vysloužil si smlouvu na roční hostování s opcí pro případný přestup.
Vojtěch Smrž je karvinský odchovanec, jenž se postupně přes žákovská a dorostenecká družstva propracoval do dospělého áčka. V karvinském dresu si odbyl prvoligovou premiéru v závěru podzimní sezóny 2016 proti pražské Spartě, ale teprve od soutěžního ročníku 2018-19 začal pravidelně hrát v základní sestavě. V nejvyšší tuzemské lize má dosud 78 startů a 5 gólů, v českém poháru při deseti startech jednou skóroval.
A jak se zrodila myšlenka odejít z Karviné do Mladé Boleslavi? „Manažer mně řekl, že má Mladá Boleslav zájem a já měl po pěti letech v karvinském mužstvu také zájem změnit dres, takže před koncem jarní sezóny jsme zahájili jednání. V Mladé Boleslavi jsem párkrát hrál v dorostu i v dospělých, a když jsem sem přišel, tak se mi potvrdilo, že je tady zázemí na vysoké úrovni a nyní poznávám, že všechno funguje, jak má fungovat,“ uvedl Vojtěch Smrž, který ve svých čtyřiadvaceti letech podepsal první mimokarvinský kontrakt. Stalo se tak na začátku července 2021 v FK Mladá Boleslav, a to v podobě ročního hostování do 30. června 2022 s opcí pro případný přestup. V dosavadních pěti letních přípravných zápasech se prezentoval významným podílem na třech gólech, které spoluhráčům v mladoboleslavském dresu připravil.
„Protože má Boleslav za sebou působení v evropských pohárech, vyhrála český pohár a v lize se většinou pohybovala v horní části tabulky, tak osobně beru přechod z Karviné jako posun ve fotbalové kariéře. I když v uplynulé sezóně se Boleslavi nedařilo podle představ, tak věřím, že přispěji k tomu, aby zase hrála nahoře,“ dodal Vojtěch Smrž.
Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav                                              
Jiří Koros, manažer komunikace.  www.fkmb.cz