Jednoznačná výhra nad druholigovým soupeřem

Ve čtvrtém přípravném utkání letošního léta přehráli mladoboleslavští fotbalisté v domácím prostředí areálu Městského stadionu druholigové Ústí nad Labem, jehož současným trenérem je David Jarolím, starší syn mladoboleslavského trenéra Karla Jarolíma. Boleslavští po většinu zápasu byli výrazně lepší.
První poločas začaly oba týmy opatrně, ovšem Boleslavští měli brzy více ze hry a po pěti minutách i první obrovskou šanci. V 6. minutě Dominik Mašek uvnitř ústeckého vápna uvolnil Filu a ten z deseti metrů zbrklým zakončením přestřelil branku. V 10. minutě Martin Douděra odtáhl boleslavský útok přes půlku hřiště, přihrál Stránskému a jeho přízemní střelu ústecký brankář Plachý chytil. Na druhé straně v závěru úvodní čtvrthodinky střely Bílka z dálky a Emmera z úhlu s jistotou kryl gólman Halouska. Hodně dalších boleslavských ofenzivních pokusů skončilo nepřesnou přihrávkou. Podobně i ústeckou hru brzdily kombinační nedokonalosti.
V 17. minutě první a hned i druhý boleslavský roh rozehrál Dominik Mašek, ale oba skončily bez přímého ohrožení soupeřovy branky. V 19. minutě i trestný kop Dominika Maška od levé postranní lajny nenašel spoluhráče. V příští minutě Hönig přihrál zleva Smržovi a s jeho povedenou střelou měl spousty práce gólman Plachý, na druhý pokus však míč zkrotil. Ve 22. minutě po spolupráci s Písačkou se uvnitř boleslavské šestnáctky ocitl v šanci Prošek, ale míč nezpracoval a Halouska ho snadno sebral. Ve 30. minutě Stránského ostrý centr Plachý vyrazil jen k Martinu Douděrovi, ale tomu se zakončení nepovedlo. Ústečtí odpověděli Jiránkovým pasem na Čičovského, ale ten neprošel přes stopera Šimka. V závěrečných deseti minutách prvního dějství Boleslavští nevyužili tři rohové kopy, podobnou jednu standardku promarnili také Ústečtí.
Ve 43. minutě, když už se zdálo, že poločas skončí bezgólovou remízou, tak rychlý boleslavský útok vyvrcholil Smržovou přihrávkou do pravé strany Píchalovi a po jeho centru Juráskovým úspěšným přízemním volejem – 1:0.
Druhý poločas začali Boleslavští s novou sestavou, na svém místě zůstal pouze brankář Halouska, a brzo navýšili své vedení. Ve 49. minutě se sice Ústečtí dostali ke svému druhému rohu, ale Halousku nezaměstnali. V 51. minutě se uvnitř ústeckého vápna uvolnil Škoda a pokusem o přelobování gólmana branku přestřelil. Zanedlouho se však již premiérově zapsal do mladoboleslavské gólové statistiky.
V 54. minutě téměř od levé boční lajny Preisler nastřelil míč před soupeřovu branku a Škoda u vzdálenější tyče ho z metru doklepl do sítě – 2:0.
V 56. minutě parádní Matějovského kolmici zachytil v ústecké šestnáctce Ladra, který elegantní patičkou zmátl protihráče a Mešanovic přesnou placírkou k levé tyči zvýšil boleslavské vedení na 3:0.
V 58. minutě si Matějovský vyměnil míč se Skalákem, ale z patnácti metrů branku minul. Kolem 60. minuty Boleslavští zvolnili a pustili ústecké útočníky na dostřel Halouskovy branky, ale nikdo z nich se gólově neprosadil. Ve zbývající půlhodince se pak hrálo převážně na ústecké polovině hřiště. Boleslavští svižnou kombinací druholigového protivníka nečekaně výrazně přehrávali. V 64. minutě Mešanovic přihrál vlevo Preislerovi a po jeho přízemním centru Škoda bez přípravy vystřelil nepřesně.
V 70. minutě Skalák přihrál Mešanovicovi, ten posunul na Ladru, který z necelých dvaceti metrů trefil přesně levou šibenici ústecké branky – 4:0.
V 73. minutě sice Ústečtí ubránili osmý boleslavský roh, ale nadále čelili soupeřově tlaku, jenž vyvrcholil Suchého ranou z pětadvaceti metrů, kterou gólman chytil. V 76. minutě při dobývání ústecké branky po Douděrově centru předvedl Škoda akrobatické zakončení nůžkami k pravé tyči, odkud gólman Němec míč reflexivním zákrokem vyrazil a následně zlikvidoval i Skalákův tvrdý volej z rohu malého vápna. V 79. minutě po Ladrově přihrávce Matějovský z patnácti metrů nastřelil pravou tyč ústecké branky a o dvě minuty později další Matějovského rána skončila v brankářově náruči. V 83. minutě Mešanovic běžel sám na branku, ale nastřelil jen vyběhnuvšího gólmana, vzápětí Škoda pálil těsně vedle brankové konstrukce. V 84. minutě Skalákovu přízemní střelu gólman Němec vytlačil od pravé tyče na devátý boleslavský roh. I když Boleslavští pátý gól nedali, dovedli utkání v pohodě do zaslouženě vysoké výhry.
FK Mladá Boleslav – FK Ústí nad Labem 4:0 (1:0)
Góly: 43. Jurásek, 54. Škoda, 56. Mešanovic, 70. Ladra. Rozhodčí: Ulrich – Matoušek, Zelený.
FK Mladá Boleslav v I. poločase: Halouska – Martin Douděra, Plechatý, Šimek, Jurásek – Píchal, Dominik Mašek, Smrž, Hönig – Stránský, Fila.
FK Mladá Boleslav v II. poločase: Halouska – David Douděra, Suchý, Karafiát, Preisler – Matějovský, Dancák – Skalák, Mešanovic, Ladra – Škoda.
FK Ústí nad Labem: Plachý (46. Němec) – Strada (46 Yassim), Hudec, Brak, Písačka – Bílek, Čičovský – Emmer (46. Cantin), Jiránek, Miskovič – Prošek (65. Angelozzi)
Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav                                              
Jiří Koros, manažer komunikace.
www.fkmb.cz