Spartu posílí obránce Michal Moravčík

Šestou letní posilou hokejistů Sparty se stal reprezentační obránce Michal Moravčík, který strávil poslední sezonu ve finské Tappaře Tampere. Účastník světového šampionátu v Lotyšsku podepsal s pražským klubem smlouvu na dvě sezony. Jediný extraligový pražský klub tak získal důležitou posilu do obrany.

„Jsme moc rádi, že se nám podařilo získat do Sparty dalšího pravidelného reprezentanta. Michal Moravčík je v nejlepším hokejovém věku, na extraligu je to jednoznačně nadstandardní obránce. Má vynikající fyzické parametry a dobré zkušenosti ze zahraniční soutěže,“ má jasno sportovní manažer Jaroslav Hlinka. Nová posila už se na novou výzvu těší. „Jednání bylo velmi rychlé a korektní. Jsem rád, že jsme se dohodli, navíc když si můžu zahrát Ligu mistrů i Spengler Cup, na které se vážně těším,“ přiznává po podpisu smlouvy šestadvacetiletý zadák.

Moravčík si kromě extraligy vyzkoušel také zámořskou AHL. Do Montrealu putoval po mistrovství světa v roce 2018, kde zažil reprezentační premiéru pod současným sparťanským trenérem Josefem Jandačem. Michal Moravčík je šestou posilou hokejové Sparty. Do klubu po sezoně přišli útočníci Filip Chlapík, David Kaše, Erik Thorell, Zdeněk Doležal a obránce Ondřej Mikliš.
Marek Táborský | Tiskový mluvčí, PR & media

Foto: Jakub Páleník

HC SPARTA PRAHA