Český tým pro ME v Kluži schválen

Předsednictvo ČAS v pátek schválilo nominaci závodníků, vedení výpravy a doprovodu pro mistrovství družstev, jehož první ligase uskuteční o víkendu 19. a 20. června 2021 v rumunské Kluži.

„Naše ambice je bojovat o postup, reálně však víme, že o dvě místa bude ve hře dalších pět, možná šest týmů,“ upozorňuje vedoucí sportovního oddělení Pavel Sluka.„Oslabeními jsou absence Zuzany Hejnové a Marka Bárty. Jinakbychom ale měli odcestovat v nejsilnější možné sestavě,“ dodává Sluka.

V družstvu najdeme celou řadu medailistů z vrcholných individuálních akcí: čtvrtkař Pavel Maslák, mílař Jakub Holuša, tyčkař Jan Kudlička, dálkař Radek Juška, oštěpaři Nikola Ogrodníková a Vítězslav Veselý. V sestavě nechybí ani aktuální halový evropský šampion v kouli Tomáš Staněk či stříbrná štafeta na 4×400 m ze stejného HME.

Jednou z očekávaných opor bude také překážkář Petr Svoboda, který se navzdory nekonečnému zápasu se zraněními nachází ve výtečné formě. „Je to pro mě ohromně důležitý závod směrem k olympiádě. Sice už se moje pozice díky tomuto týdnu zlepšuje,“uvedl Svoboda, který zaběhl dvakrát na mítincích kategorie C pod 13,6 vteřiny a dodatečné body získal za 3. a 2. místo, „ale chtěl bych běžet rychlý čas,“přeje si.„A samozřejmě také zabojovat o co nejlepší umístění a body pro tým.“

Ačkoli je Petrova kariéra nesmírně dlouhá, půjde teprve o jeho čtvrtou účast při ME družstev, respektive jeho předchůdce evropském poháru, kde závodil už ve Vaase 2007.„Už jsem dvakrát pomáhal postupu do Superligy, ale nikdy jsem v ní nezávodil,“ připomněl Héraklion2015 a Leirii dokonce 2008. „Moc se také těším na to, že se sejdeme se všemi atlety pohromadě,“ dodává.

Podle velmi hrubých odhadů, připravených na základě lídrů jednotlivých zemí sezony 2020 (u štafet dokonce 2019),by hlavními soupeři Česka v Rumunsku mělo být Švýcarsko a Nizozemsko, určitě je potřeba počítat i s Běloruskem, Švédskem či Finskem.

Tucet týmů pak kompletují Belgie, Norsko, Řecko, Turecko, Estonsko a samozřejmě domácí Rumunsko. Původně mělo startovat 13 reprezentačních družstev, neboť bylo ke dvanáctce přeřazeno Bělorusko po odebrání pořadatelství Superligy, ale v Kluži bude chybět Irsko. Důvodem jsou opatření irské vlády, které nařizují 5denní karanténu po návratu na ostrov.

Kompletní česká nominace následuje.

 

NOMINACE PRO MISTROVSTVÍ EVROPY DRUŽSTEV I. liga

 

  1. – 20. 6. 2021

 

Kluž, Rumunsko

 

 

Závodníci:

 

Jméno                                Klub / oddíl                         Trenér                               Disciplína                                           Season Best

Stromšík Zdeněk

SSK Vítkovice

Vlček Jaroslav

100 m, 4×100 m

10.27, 38.67

Jirka Jan

PSK Olymp Praha

Habásko Petr

200 m, 4×100 m

20.77, 38.67

Polák Jiří

TJ. Sokol Č. Budějovice

Najbrt Tomáš

4×100 m

38.67

Hampl Štěpán

PSK Olymp Praha

Svoboda Ludvík

4×100 m

38.67

Kubeš Jiří

TJ Dukla Praha

Kmínek Jiří

4×100 m

38.67

Maslák Pavel

TJ Dukla Praha

Kupka Dalibor

400 m, 4×400 m

46.52, 3:05.11

Šorm Patrik

TJ Dukla Praha

Kupka Dalibor

4×400 m

3:05.11

DesenskýMichal

Sokol Hr. Králové

Habásko Petr

4×400 m

3:05.11

Tesař Jan

Atletika Stará Boleslav

Tesař Jan st.

4×400 m

3:05.11

Šnejdr Filip

ASK Slavia Praha

Novotný Petr

800 m

1:46.64

Holuša Jakub

TJ Dukla Praha

Vedra Josef

1500 m

3:36.19

Šinágl Viktor

PSK Olymp Praha

Ketvitcer Jan

3000 m

8:03.19

Zemaník Jakub

SSK Vítkovice

Černý Vladimír

5000 m

14:02.60

Vích Damián

TJ Dukla Praha

Vedra Josef

3000 m př.

8:40.26

Svoboda Petr

PSK Olymp Praha

Svoboda Ludvík

110 m př.

13.53

Müller Vít

TJ Dukla Praha

Kmínek Jiří

400 m př.4x400m

49.77, 3:05.11

Bahník Marek

Sokol Hradec Králové

Ton Svatoslav

výška

2.17

Kudlička Jan

TJ Dukla Praha

Patera Boleslav

tyč

5.50

Juška Radek

PSK Olymp Praha

Karas Josef

dálka

8.11

Vodák Ondřej

VSK Univerzita Brno

Blažková Martina

trojskok

16.18

Staněk Tomáš

USK Praha

Stehlík Petr

koule

20.21

Procházka Petr

A.C. TEPO Kladno

Malina Libor

disk

55.18

Hájek Patrik

TJ Dukla Praha

Maška Vladimír

kladivo

74.14

Veselý Vítězslav

TJ Dukla Praha

–           

oštěp

82.63

Dvořáček Adam

VSK Univerzita Brno

Slezák Antonín

náhradník běhy

1:47.93, 3:39.16

Kaiserová Johana

USK Praha

Ruda / Rudová

100 m, 4×100 m

11.58, 44.56

ŠplechtnováBarbora

PSK Olymp Praha

Habásko Petr

200 m, 4×100 m

23.71, 44.56

Seidlová Klára

USK Praha

Uher Jakub

4×100 m

44.56

Slaninová Jana

SSK Vítkovice

Netoličková Táňa

4×100 m

44.56

Dvořáková Barbora

USK Praha

Dvořáková Gabriela

4x100m

44.56

Vondrová Lada

USK Praha

Jón Jaroslav

400 m, 4×400 m

52.00

Malíková Barbora

TJ Sokol Opava

Gellnerová Jana

4×400 m

 

Petržilková Tereza

AK ŠKODA Plzeň

Hanzl Jan

4×400 m

 

Seidlová Zdeňka

TJ Dukla Praha

Kupka Dalibor

4×400 m

 

Holubářová Věra

USK Praha

Uher Jakub

4×400 m

 

Mezuliáníková Diana

PSK Olymp Praha

Odvárka Jaromír

800 m

2:02.52

MäkiKristiina

PSK Olymp Praha

Tunka Pavel

1500 m

4:11.16

Vrzalová Simona

SSK Vítkovice

Šulc Augustin

3000 m

 

StewartováMoira

Spartak Praha 4

Janoušek Václav

5000 m

 

Sekanová Lucie

USK Praha

Krygar Josef

3000 m př.

10:08.06

Jiranová Helena

USK Praha

Šedina Ratislav

100 m př.

13.19

Jíchová Nikoleta

TJ Dukla Praha

Šimánek Jindřich

400 m př.

57.73

Hrubá Michaela

USK Praha

Bába Jaroslav

výška

1.91

Švábíková Amálie

USK Praha

Beran Pavel

tyč

4.45

Záhorová Adéla

TJ VS Tábor

Couf Jiří

dálka

6.26

Maštalířová Emma

TJ Dukla Praha

Kovář Milan

trojskok

13.32

Červenková Markéta

USK Praha

Stehlík Petr

koule

17.16

Staňková Eliška

A.C. TEPO Kladno

Král Dušan

disk

55.64

Šafránková Kateřina

TJ Dukla Praha

Král Dušan

kladivo

70.02

Ogrodníková Nikola

TJ Dukla Praha

Železný Jan

oštěp

65.13

FicenecKimberley

TJ Dukla Praha

Červinka Pavel

náhradnice běhy

2:04.45

 

25 mužů + 26 žen

 
Nikola Samková,  Vedoucí oddělení komunikace a marketingu ČAS.