DAVID LIMBERSKÝ SE ROZHODL UKONČIT PROFESIONÁLNÍ KARIÉRU

Byl u všech trofejí a úspěchů, které plzeňská Viktoria za poslední dekádu získala. Je odchovancem klubu. Jeho srdce bije červenomodře. V sedmatřiceti letech se DAVID LIMBERSKÝ nyní rozhodl, že ukončí profesionální kariéru.

Po posledním zápase sezony odjel s manželkou na dovolenou, kde si hodlal po náročném fotbalovém roce odpočinout, a hlavně promyslet svou fotbalovou budoucnost. „Potřeboval jsem si s odstupem a v klidu utřídit myšlenky. Na dovolené jsem měl hodně času na přemýšlení a rozhodl jsem se, že ukončím profesionální kariéru,“ vysvětluje své rozhodnutí David Limberský. „Tělo si už prostě řeklo dost,“ dodal.

Ihned po návratu z dovolené došlo k plánované schůzce Davida Limberského s generálním manažerem Viktorie Adolfem Šádkem. „S Davidem jsme se v klidu posadili k jednomu stolu, kde mi oznámil své definitivní rozhodnutí. Jak jsem avizoval a slíbil několikrát v minulosti, nabídl jsem Davidovi pokračování v našem klubu, jehož je nedílnou součástí. Nejsme však pod žádným časovým tlakem, jeho zapojení do chodu klubu tedy v klidu zvážíme,“ uvedl Adolf Šádek.

Na start letní přípravy Viktorie se tedy „Limba“ už nepostaví. Slova o loučení však nejsou na místě. „Neloučím se, budu viktoriánem celý život, Viktorka je pro mě jako rodina. Samozřejmě je nyní trochu složité udržet emoce, ale život jde dál a snad na mě fanoušci budou jako na fotbalistu vzpomínat jen v dobrém. A samozřejmě věřím, že společně můžeme ještě dokázat velké věci a zažít velké fotbalové momenty,“ řekl David Limberský, jenž nevylučuje ani to, že se v budoucnu objeví na hřišti v nižších amatérských soutěžích.

Adolf Šádek zároveň avizoval, že číslo 8, které nosil na zádech právě David Limberský, na jeho počest žádný z fotbalistů v našem klubu v příští sezoně neobleče.

„David Limberský je ikonou klubu a podle toho mu budeme chtít připravit i důstojnou rozlučku. Jakmile to bude možné a diváci budou moci zaplnit tribuny Doosan Areny, tento zápas na počest Davida Limberského určitě uspořádáme,“ řekl generální ředitel klubu.

„Samozřejmě budu chtít fanouškům poděkovat přímo na hřišti, snad na můj poslední zápas přijdou. Ale jak jsem řekl, neloučím se, viktoriánem budu navždy!“ uzavřel David Limberský.

DAVID LIMBERSKÝ V ČÍSLECH

417 ligových zápasů v dresu Viktorie (včetně 24 ve druhé lize)
84 zápasů v evropských pohárech v dresu Viktorie
544 soutěžních zápasů v dresu Viktorie
25 soutěžních gólů v dresu Viktorie
5 mistrovských titulů v dresu Viktorie
2 Superpoháry v dresu Viktorie
1 Český pohár v dresu Viktorie
3 účasti v základní skupině UEFA Champions League

Davide, děkujeme a gratulujeme k úžasné kariéře!

Mgr. Václav Hanzlík, Ředitel komunikace, FC Viktoria Plzeň, a.s.

Foto: www.fcviktoria.cz