Bez opor hladká výhra: Česko – Slovensko 7:3

Obě mužstva měla už zajištěn postup do čtvrtfinále světového šampionátu v Rize  a před rozhodujícími boji o medaile nechali trenéři odpočívat opory. V našem týmu jich chybělo šest, v čele  s Kovářem a konče Hrubcem. Ze Slováků sledovali  zápas z tribuny kapitán týmu  Ďaloga, Hrivik a Roman. Viděli nečekaně hladkou prohru svého týmu 3:7.  Naposled Slováci inkasovali  sedm gólů v roce 1994 a dokonce třikrát.
Už začátek byl slibný, kdy už po 29 vteřinách překonal Zadina poprvé brankáře Hudáčka. S přibývajícím časem dokázali naši hokejisté navyšovat skóre, především  hodně  těžili po soupeřových chybách. Ani Hudáček neměl svůj den, ve 41. minutě ho vystřídal Húska  Po prvních minutách třetí třetiny, byl už stav 6:1  a jedině menší soustředění našich v obranné fázi umožnilo  Slovákům, kterým v prvních dvou třetinách hatil šance  brankář Will, podstatně zkorigovat nepříznivý stav.
Do listiny střelců se mohli zapsat poprvé útočníci Špaček, Stránský, Blümel a obránce Hájek střelou do prázdné branky, když soupeř v 60. minutě neúspěšně zkoušel hru bez brankáře.  Po vítězství patří  českému mužstvu třetí místo, nebýt  úvodních porážek  od Rusů a Švýcarů mohlo to být lepší. Ale ze všeho nejdůležitější je postup do čtvrtfinále,  který v  průběhu šampionátu byl na vážkách
Až na menší melu po unfair zákroku na Zadinu  to bylo poklidné utkání.  Vůbec to nepřipadalo, že se jedná o utkání na mistrovství světa.   Věřme však, že vítězství   posílilo  sebevědomí  týmu a hlavně, že klíčoví hráči si odpočinuli před čtvrtfinálovým  utkáním s  Finy, kteří ve skupině B obsadili druhé místo.
SLOVENSKO – ČESKO 3:7 (0:2, 1:2, 2:3)
Branky a nahrávky: 27. Sukeľ (Faško-Rudáš), 49. Bučko (Holešinský, Buc), 59. Pospíšil (Cehlárik, Gachulinec) – 1. Zadina (Hájek, Moravčík), 16. Špaček (Zadina), 23. Radil (Šustr, Šulák), 40. Šulák (Špaček), 44. Stránský, 46. Blümel (Stránský, Moravčík), 60. Hájek (Hanzl, Smejkal). Rozhodčí: Gouin (Kanada), Bruggeman – Gouin (oba USA) ,Constantineau (Francie). Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Nejlepší hráči: Šimon Nemec – Filip Zadina.
Slovensko: Hudáček (41. Húska) – Kňažko, Gernát, Nemec, Rosandič, Jánošík, Grman, Gachulinec, Bučko – Cehlárik, Slafkovský, Pospíšil – Krištof, Lantoši, Studenič – Kelemen, Sukeľ, Faško-Rudáš – Buc, Liška, Holešinský. Trenér: Ramsay.

Česko: Will – Hájek, Moravčík, Klok, Sklenička, Šustr, Šulák, D. Musil – Zadina, Hanzl, Flek – Lenc, M. Špaček, M. Stránský – Radil, T. Zohorna, Smejkal – A. Musil, Blümel. Trenér: Pešán.