Na vítězství 6:1 se podíleli obránci čtyřmi góly

V úsilí o postup do čtvrtfinále světového šampionátu v Rize mají za sebou naši hokejisté další překážku. Roli  favorita proti britskému týmu zvládli přesvědčivě, zvítězili 6:1.
Významnou roli v sobotním utkání sehráli obránci, kteří vstřelili čtyři branky, Šulák  byl dokonce autorem dvou gólů. Úspěšná střelba obránců  byla vyústěním  úporné  obrany  Britů, kteří se před svou brankou  velmi obětavě  snažili  narušovat trvalou ofenzívu všech našich útočných řad.  Za nimi pak  dobře najíždějící obránci si dovedli poradit se zpětnými přihrávkami útočníků  i odraženými kotouči a výtečně  stříleli.
Po  jednobrankovém  zisku z první dvacetiminutovky pro další průběh a hlavně klid našeho týmů byly dva góly Hronka a Šuláka v prvních pěti minutách druhé třetiny. Pak už bez problému dovedl  náš tým zápas k nejpřesvědčivějšímu vítězství v Rize. O převaze vítězů svědčí i počet  střel na branku –  46:19.

Britové nejlíp hráli v početní převaze a svůj jediný gól dali  v poslední minutě druhé třetiny, kdy byl na trestné lavici Šustr. Brankáři Willovi, který tentokrát dostal šanci místo Hrubce, po  nahození Richardsona vypadl puk z lapačky a  Myers  ho dopravil do sítě. Zato naši ze  tří přesilovek gól nedali, pouze  dvakrát orazítkovali tyč.
Po nedělním dnu volna nás  čeká velice důležitý zápas s Dány, kteří v sobotu večer podlehli Slovákům 0:2. A jedině vítězství  náš tým přiblíží k postupu do čtvrtfinále.
Filip Hronek – Filip Chytil po utkání:
ČESKO – VELKÁ BRITÁNIE 6:1 (1:0, 3:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 9. Klok (Špaček), 21. Hronek (Zadina), 25. Šulák (Špaček, Sekáč), 33. Chytil (D. Musil), 52. Lenc (R. Hanzl), 58. Šulák (R. Hanzl, Klok) – 40. Myers (Richardson, Kirk). Rozhodčí: Frandsen (Dánsko), Nord – Lundgren (oba Švédsko), Kroyer (Dánsko). Vyloučení: 3:4, Clements (V.Británie) 10 minut. Využití: 0:1.Nejlepší hráči:  Jonathan Phillips – Robin Hanzl.
Česko: Will – Hronek, D. Musil, Klok, D. Sklenička, Šustr, Šulák, Hájek – Zadina, Jan Kovář, D. Kubalík – J. Vrána, Chytil, Sekáč – Lenc, Špaček, M. Stránský – Flek, R. Hanzl, Smejkal – Blümel. Trenér: Pešán.
Velká Británie: Whistle (od 49. Bowns) – Richardson, Tetlow, D. Phillips, O’Connor, Clements, Ehrhardt, Jones – Dowd, Connolly, Kirk – Hammond, Perlini, Lake – J. Phillips, Myers, Davies – Betteridge, Lachowicz, Ferrara – Long. Trenér: Neilson.
Čtsa, ph., kc., foto: Jan Beneš Český hokej