Zápas se Švédy může všechno zhatit

Zatímco naši hokejisté ve svém třetím utkání na mistrovství světa horko těžko v prodloužení zdolali Bělorusko 3:2, Švédové po dvou prohrách se vzchopili k mimořádnému výkonu a  rozdrtili Švýcary 7:0.  Tím jsme v tabulce  skupiny A klesli s  dvěma body na sedmé místo.
A poněvadž ve čtvrtek večer náš tým po dvoudenním odpočinku čeká právě zápas se Švédskem, bude to utkání, v němž případný nezdar by zkomplikoval postup do čtvrtfinále. A v  nejhorším scénáři by už cestu mezi čtyři nejlepší ve skupině uzavřel.  Není to radostné konstatování takto psát o českém mužstvu, o němž před odletem do Rigy se mezi fanoušky, ale i odborníky hovořilo jako o kandidátu  na medaile, ne-li přímo na zlatou.
Dosavadní průběh mistrovství všem otevřel oči, neboť dvě prohry z úvodních utkání  natropily  v  týmu značný neklid. Už po zápase s Rusy začal trenér Pešán po konzultaci s asistenty  přehazovat složení útočných řad. Jak ukázal zápas s Běloruskem efekt to nepřineslo, nakonec o výsledku museli rozhodnout pouze hráči z Kovářova útoku. Při prvních dvou gólech jim  asistoval  náš nejlepší hráč Hronek, který si z NHL na rozdíl od Vrány, Hájka a Chytila, přivezl formu vpravdě reprezentační.
Rádi bychom věřili, že po dvou dnech odpočinku, v nichž jim pořadatelé  na jedno odpoledne připravili výlet k Baltskému moři, se ve čtvrtek ukáží v co nejlepším světle  a že konečně si sestava sedne. Zatím se při nezdarech mohl tlouct v prsa Pešán, který si sympatie u fanoušků  nezískal. Ale je jedině na hráčích, aby si víc věřili, předvedli dobrý a  hlavně efektivní hokej. V neposlední řadě, aby se oprostili od chyb a zbytečných faulů, které je provázely v prvních dvou utkání a také s Bělorusy za stavu  2:1, které pak vedly k velké nervozitě a k prodloužení zápasu.