Atleti spolu již za týden!

Přesně týden zbývá do startu projektu Atleti spolu – Den s českou atletikou. Při této příležitosti se v pražské Restauraci U Pinkasů uskutečnila tisková konference za účasti předsedy Českého atletického svazu a patronů projektu Barbory Špotákové, Pavla Masláka a Marcely Joglové.
Úvodní slovo si vzal předseda Českého atletického svazu Libor Varhaník, který přítomným novinářům představil samotný projekt a jeho vizi. „Přesně před rokem jsme se zde sešli, abychom představili projekt Spolu na startu a těší mě, že můžeme navázat projektem Atleti spolu. Loni jsme měli vizi, aby se atleti sešli v jeden den na sto místech napříč celou Českou republikou, což jsme výrazně překonali, když bylo konečné číslo 173. O to větší radost mám, že naší letošní výzvu vyslyšelo 251 atletických oddílů a účast více než 21 tisíc atletů je deklarací toho, že atleti chtějí být spolu. Rádi bychom, aby se projekt Atleti spolu stal novým impulzem, který ukáže sílu a soudržnost atletiky,“ řekl.
Samozřejmě nemohli chybět patroni celého projektu oštěpařská světová rekordmanka a dvojnásobná olympijská vítězka Barbora Špotáková a trojnásobný halový mistr světa i Evropy v běhu na 400 metrů Pavel Maslák, kteří by se měli zúčastnit společně s dalšími domácími atletickými hvězdami hlavního atletického mítinku v Plzni. Oba jsou také rodiči dvou ratolestí, o to blíže mají k myšlence projektu. „Sama mám kluky, kteří jsou hodně aktivní a jsem ráda, že už se oficiálně otevřela sportoviště. Myslím, že je to důležité zejména pro žáky druhých stupňů základních a také středních škol. Není na co čekat a musíme do toho skočit rovnýma nohama. Jsem ráda, že budeme stejně jako loni startovat všichni ve stejnou dobu. Přijde mi úžasné, že se zúčastní více než 21 tisíc lidí. Ukazuje to, že děti chtějí zase sportovat a věřím, že tento projekt je bude motivovat,“ sdělila Barbora Špotáková.
Atleti spolu photo by CPA
Následně doplnil její slova Pavel Maslák. „Jsem rád, že mohu být opět patronem takového projektu. V této době to může mnoho lidí brát jako takový start do normálního stylu života a sportování. Překvapilo mě, že počet oddílů, které se zapojily, je tak vysoký. Abych se přiznal, ani jsem netušil, že v České republice tolik atletických klubů funguje. To je úžasné vzhledem k tomu, jak malá země jsme. Je radost vědět, že děti mají po takové pauze chuť do sportování a nechtějí jen polehávat na gauči u televize. Těším se, až si příští středu zazávodím v Plzni a doufám, že nám bud přát počasí,“ uvedl.
Součástí projektu Atleti spolu – Den s českou atletikou je také virtuální běh na 5 kilometrů, kterého se může zúčastnit v podstatě každý, kdo má královnu sportu rád. Jeho patronkou je vynikající česká vytrvalkyně a žena, která bude Českou republiku reprezentovat v maratonském závodě na olympijských hrách v Tokiu Marcela Joglová. „V dnešní době, kdy nám byl sport tak trošku upírán, jsem ráda, že Český atletický svaz přišel s nápadem virtuálního běžeckého závodu. Je mi ctí být jeho patronkou. Je fajn, že si každý může zvolit trasu i tempo, které mu sedí. Sama se do něj nejspíš zapojím v pražské Stromovce, kde ráda běhám,“ prozradila.
Petr Jelínek, Oddělení komunikace / Communications Department,
Foto: www.sportovnizurnal.cz
ČAS