Virtuální běh v rámci „Atleti spolu“ i s Marcelou Joglovou

Hromadné běžecké závody jsou fenoménem posledních let. Z důvodu řady omezení, která se týkají konání těchto akcí v důsledku covidové krize, se už více než rok nemůže běžecká komunita při svých kláních setkávat. Český atletický svaz tak zorganizuje Virtuální běh, který je naplánován na 2. června.

Virtuální běhy jsou v posledních měsících jediným způsobem, jak mohou nejen hobby běžci, ale i výkonnostní závodníci poměřit své síly aspoň na dálku. Jednu takovou běžeckou událost připravuje také Český atletický svaz. Tento virtuální běh bude součástí projektu „Atleti spolu – Den s českou atletikou“ a termín jeho uskutečnění bude ve středu 2. června.

Trasa virtuálního běhu by měla být dlouhá 5 kilometrů. Výběr místa a profilu trati je na vás.  Zúčastnit se ho mohou všichni příznivci královny sportu. Pokud nezvládnete uběhnout celých pět kilometrů, nevadí, můžete si trasu zkrátit nebo zvolit chůzi místo běhu. Přidejte se k atletické rodině a poběžte s námi v jeden den, ať ukážeme sílu celé české běžecké komunity.

Patronkou běhu bude skvělá česká vytrvalkyně Marcela Joglová, která bude Českou republiku reprezentovat na nadcházejících olympijských hrách v Tokiu na nejtradičnější olympijské běžecké trati maratonu. „V dnešní době jsou klasické hromadné běžecké závody v nedohlednu. Jsem ráda, že Český atletický svaz přišel s projektem virtuálního závodu. Sport je důležitý pro všechny a zejména děti potřebují motivaci k pohybu. Být patronkou pro mě znamená něco zaštiťovat, tedy věřit v tuto myšlenku, podporovat ji a předávat dál. Moc se na tuto roli těším. Mám ráda akce tohoto typu, kdy mohu své zkušenosti předávat ostatním,“ vzkazuje Marcela.

Do veřejné výzvy se zapojí například také několikanásobní čeští rekordmani na běžeckých distancích a též životní partneři Kristiina Mäki a Filip Sasínek, kteří se alespoň virtuálně postaví na start s vámi.

Na virtuální běh se můžete přihlásit na:
https://registrace.onlinesystem.cz/Events/Register/811/atleti-spolu-2021-06-02

Odkaz najdete také na webových stránkách www.atletika.cz v sekci Zaostřeno na. Za registraci se neplatí. Stanovený čas startu je v 18 hodin, ale pokud se vám nehodí, přidejte se kdykoli během dne (středa 2. 6.).

Po registraci vám přijde potvrzovací e-mail a nejpozději do středy 26. května obdržíte v elektronické podobě startovní číslo, které si můžete vytisknout nebo běžte klidně bez něj. Nosnou myšlenkou je sounáležitost celé běžecké a atletické komunity v České republice.

Výsledek není důležitý a nikde ho není nutné zveřejňovat. Ale pokud máte zájem, obdrží každý z vás po skončení závodu odkaz, kde nám může svůj běžecký výkon nahlásit. Výsledky následně po akci zveřejníme.

Sdílejte fotky s označením #atletispolu na Instagramu a dvacet nejlepších fotek z vašich běhů oceníme věcnými cenami.

Užijme si tedy společně ve středu 2. června oslavu české atletiky a českého běhu.

Propozice Virtuálního běh na 5 km v rámci akce Atleti Spolu:

Den s českou atletikou Termín: Středa 2. června 2021 Čas: 18:00 Pokud se vám nehodí uvedený čas, přidejte se kdykoliv během dne. Tratě: Virtuální běh na 5 km pro všechny běžce a příznivce atletiky Výběr místa a profilu trasy je na vás. Kdo nezvládne běžet celých 5km, může si trasu zkrátit, nebo zvolit chůzi místo běhu.

Startovné: Zdarma,Registrace:

https://registrace.onlinesystem.cz/Events/Register/811/atleti-spolu-2021-06-02 nebo na www.atletika.cz v sekci „Zaostřeno na“ Startovní číslo: Obdržíte elektronicky do vašeho e-mailu nejpozději ve středu 26. května, při pozdější registraci nejpozději den před akcí. Závod: Virtuální běh je součástí akce Atleti spolu – den s českou atletikou Info k běhu: Akce společně s českými reprezentanty v atletice a s předními českými běžci. Patronkou virtuálního běhu je Marcela Joglová, patrony celého projektu jsou Barbora Špotáková, Pavel Maslák, Tomáš Staněk a do veřejné výzvy se zapojí také Kristiina Mäki a Filip Sasínek. „Motto běhu:“ Přidejte se k atletické rodině a poběžte s námi v jeden den a v jeden čas. Vzájemná podpora a síla celé české běžecké komunity. Výsledky: Není nutné nám hlásit výsledek, ale kdo bude mít zájem, obdrží od nás po skončení akce odkaz, kde nám výsledek může nahlásit. Výsledky následně po akci zveřejníme. Ocenění: Sdílejte fotky s označením #atletispolu na Instagramu. Dvacet nejlepších fotek z vašich běhů oceníme věcnými cenami. Sounáležitost: Upravte si dočasnou profilovou fotografii na Facebooku v barvách projektu Atleti spolu. Info k registraci: Po registraci vám přijde potvrzovací e-mail, žádné číslo není potřeba již nikde vyzvedávat, pošleme vám ho do e-mailu. Číslo si můžete vytisknout, nebo klidně běžte bez něj. Nosnou myšlenkou je sounáležitost celé běžecké a atletické komunity v České republice

Michal Procházka, Oddělení komunikace / Communications department, ČAS