Konečná pro Brno, v Příbrami naděje!

Dvaatřicáté kolo Fortuna:ligy nebylo nudné. Bylo v něm dost vzrušujících  zápasů. Rozhodlo se v něm definitivně o sestupu Brna pouhou remízou 1:1 v Liberci, zatímco v Příbrami po vítězství nad Jabloncem ještě věří v záchranu a po vítězství nad Č. Budějovicemi i Teplice.   Zaujala divoká přestřelka s devíti góly v Mladé Boleslavi, druhá prohra  Plzně pod vedením trenéra Bílka a v neposlední řadě i remíza  Karviné na Slavii.

Sparta po vítězství  5:4 drží druhou příčku!

V závěru ligy jde o hodně. O druhé místo v tabulce, o pozice v evropských  soutěžích a také kdo sestoupí. Začněme  především zápasy, v nichž se řeší druhé místo. Zatímco Sparta po důležitém vítězství nad Plzní ve středeční dohrávce naplno bodovala v Mladé Boleslavi a kde dala pět gólů,  Jablonec, který po sérii  devíti vítězství a dvou remíz prohrál  v Příbrami 0:1. Tím Jablonečtí si možná vzali šanci a naopak ji dali Příbrami. O druhém místě se může definitivně rozhodnout  v následujícím kole, kdy Sparta hraje v  Ďolíčku s Bohemians a  Jablonec hostí Slavii.

Tak divoký průběh, jaký mělo utkání Mladé Boleslavi se Spartou v lize dlouho nebyl. Sparta poprvé prohrávala na začátku druhého poločasu, kdy Zmrhal  vstřelil třetí gól. Důležitou roli pak hrály standartní situace. Z pokutového a rohového kopu. Sparta obrátila skóre a v  závěru po rychlém rozehráni  Polidar pečetil vítězství hostí. Krásný gól Budínského, kdy  střelou přes hlavu upravil na konečný výsledek 4:5.

Zatímco Pražané se radovali, domácí hráči, v čele s trenérem Jarolímem  říkali, že zápasu by spíš „slušela“ remíza. Cítili se  hlavně poškozeni neuznáním gólu Matějovského za stavu 1:1 ( ofsajd M. Škody potvrzoval VAR). Každopádně to byl zápas,  na který fanoušci,  hlavně televizní, budou vzpomínat.  A také trenéři obou týmů, zejména Vrba, který kritizoval chyby v obraně.

Naopak příbramské střetnutí bylo fotbalově chudé. Jablonec měl pár šancí, ale tu největší Pilař zmařil, krátce po gólu Mezery napálil z několika kroků míč do brankáře Šimana. Na jediném gólu po dobře rozehraném trestném kopu nebude mít čisté svědomí jablonecký gólman  Hanuš. Jestliže v  nejednom  předchozích zápasech se oceňovala kvalitní útočná hra jabloneckého týmu, se tentokrát vytratila. Nedávný autor tří gólů Doležal nebyl na hřišti moc vidět.

Po remíze  v Plzni sobotní výhra dala Příbrami  malou naději. Avšak je tady pětibodová ztráta na Teplice, které by musely oba zbývající zápasy prohrát. Pikantní je, že  právě v  posledním, 34. kole hraje Příbram v Teplicích.  Teplickému týmu narostlo sebevědomí po vítězství nad Č. Budějovicemi 3:0

Nevydařené generálky na finále poháru!

Už ve čtvrtek se bude hrát finále Poháru MOL, ve kterém se utkají Plzeň a Slavia. Oba týmy v generálce na tento duel nehrály dobře. Plzeňský tým ve vršovickém Ďolíčku propadl, příchod trenéra Bílka zatím nic nepřináší. Krutou prohru 0:3 jistě ovlivnila skutečnost, že druhý poločas hrála Viktoria, bez vyloučeného Kaši.

Slavia po neproměněné Kuchtově penalty sice ještě  před koncem prvního poločasu se ujala vedení gólem Holeše, ale po přestávce nebyla schopna dát druhý gól, naopak Karviná z brejků měla víc šancí a jednu, pět minut před koncem, po hrubé chybě nejlépe placeného hráče Fortuna:ligy Deliho, Čmelík vyrovnal  na 1:1. V jarní části ligy to byla jediná ztráta Slavie na domácím hřišti po výkonu, který trenér Trpišovský tvrdě zkritizoval.

Bohemians: 12 zápasů bez prohry!

Ačkoliv hráči Bohemians nepatří k nejlépe placeným, svými výkony, podloženými velkou bojovností s důrazem do posledních minut každého střetnutí, předčí  nejedno movitější mužstvo. A fakt, že od 6. března ani v  jednom z 12 zápasů v v řadě neodešlo poraženo, hovoří za další slova chvály.  Naposled  sehrálo dobrý zápas v Uherském Hradišti, kde o remíze 1:1 bylo rozhodnuto  v 25. minutě po vyrovnávací Ljovina.  Slovácku  i tento výsledek stačí k účasti  kvalifikaci  Evropské ligy.

Baník si napravil reputaci!

Po nevydařených zápasech proti Brnu a  Spartě podal ostravský Baník v sobotu jeden z nejlepších výkonů jara na domácím hřišti. Tisíc diváků se dobře bavilo, zejména poté, kdy na dva  góly Zlína, po nichž byl  krátce po přestávce stav 2:2,  dokázali v závěru  domácí fotbalisté odpovědět a konečným výsledkem 4:2 si upevnit postavení v první polovině tabulky.