Generálka na MS: vítězství nad Rusy 4:0!

Po   úspěšných  šesti zápasech s Rakouskem, Německem a Slovenskem  byly vyvrcholením přípravy  našeho reprezentačního týmu České hokejové hry v  pražské O2 aréně. Postupně zdolal, Finsko, Švédsko a nakonec po nejlepší hře Rusko přesvědčivě 4:0.

Jedině naši hokejisté vyhráli v turnaji všechny zápasy a tak mohl kapitán  Kovář  v sobotu večer zvednout nad hlavu pohár.

Po důkladném výběru hráčů z naší extraligy, KHL a nakonec i NHL se ukazuje,  že mužstvo  by konečně  mohlo na šampionátu dosáhnout na medailové pozice. Má tři kvalitní brankáře, v  čele s Hrubcem, který s  důraznými a obětavě hrajícími obránci dokázal udržet  proti Rusům čisté konto. A vítězství 4:0 je za posledních 20 let nejlepším výsledkem  ze vzájemných zápasů.

Už proti Švédům ukázali  své přednosti hráči z NHL, zejména střelec dvou gólů Zadina, který také dal první gól Rusům. Je dobré, že z  Detroitu s ním přijeli posílit tým i další dva hráči. Spolupráce Zadiny s obráncem Hronkem a  v sobotním zápase i s Chytilem byla působivá a také efektivní. Věřme, že  do týmu dobře zapadnou i dobří střelci, Vrána a Kubalík, kteří jediní z hráčů NHL se v generálce nemohli představit

Hra našich hokejistů v turnaji měla  zápas od zápasu větší grády a proti Rusům  vyvrcholila. Spolupráce obránců s útočníky snesla přísné měřítko a hlavně  zakončovaná častou a přesnou střelbou. Z konceptu je  nevyvedly ani soupeřovy  vyprovokované bitky.

První a třetí gól  do ruské sítě byly výsledkem sólové akce i přesné kombinace s přesnou koncovkou. Pokud by to takhle vycházelo v úvodním utkání mistrovství světa v Rize proti Rusku byla, by to paráda!

Sobotní výsledek České hokejové hry:

ČESKO – RUSKO 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 11. Zadina, 21. Sekáč z trest. střílení, 32. Flek (Smejkal), 42. T. Zohorna (Šulák, Chytil). Rozhodčí: Hradil, Kika – Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 6:8, Hronek – Kameněv 10 minut. Bez využití. Diváci: 1 000. Nejlepší hráči: Šimon Hrubec – Pavel Karnauchov.

Česko: Hrubec – D. Musil, Hronek, Šulák, Hájek, Vitásek, Šustr, Sklenička – H. Zohorna, Kovář, Blümel – Chytil, T. Zohorna, Zadina – Sekáč, R. Hanzl, Radil – Smejkal, A. Musil, Flek, Červený. Trenér: Pešán.

Rusko: Fedotov (32. Samonov) – J. Jakovlev, A. Marčenko, Dronov, Ožiganov, Pylenkov, Rafikov, Kirsanov – Ivan Morozov, P. Karnauchov, Timkin – Švec-Rogovoj, Burdasov, E. Galimov – Kameněv, K. Marčenko, Podkolzin – Voronkov, Šalunov, Okulov – Slepyšev. Trenér: Bragin.

Konečná tabulka: 

          Tým   Z        V       VP     PP     P       Skóre       Body

  1. Rusko 12      7        3        0        2        43:27     27
  2. Česko 12      5        1        2        4        30:29     19
  3. Švédsko 12      3        1        4        4        28:32  15
  4. Finsko 12      3        1        0        8        23:36     11

Nominace na MS 2021 Riga:

Brankáři: Šimon Hrubec (Omsk, KHL), Petr Kváča (Liberec), Roman Will (Čeljabinsk, KHL). Obránci: David Musil (Třinec), David Sklenička (Jokerit Helsinky, KHL), Libor Šulák (Oulu, Finsko), Andrej Šustr (Kunlun, KHL), Ondřej Vitásek (Liberec),  Michal Moravčík  (Tappara, Finsko), Filip Hronek (Detroit, NHL), Libor Hájek (NY Rangers, NHL), Lukáš Klok (Rauma, Finsko). Útočníci: Adam MusilRadan Lenc (oba Liberec), Matěj StránskýMichal Špaček (oba Třinec),  Matěj BlümelTomáš Zohorna (oba Pardubice), Jakub Flek (Karlovy Vary), Robin HanzlLukáš Radil (oba Spartak Moskva, KHL), Jiří Sekáč (Omsk, KHL), Jiří Smejkal (Tappara, Finsko), Filip Zadina, Jakub Vrána (oba Detroit, NHL), Filip Chytil (NY Rangers, NHL), Jan Kovář (Zug, Švýcarsko), Dominik Kubalík (Chicago, NHL).

Realizační tým:

Hlavní trenér: Filip Pešán
Generální manažer: Petr Nedvěd
Asistenti trenéra: Martin Straka a Jaroslav Špaček
Trenér brankářů: Zdeněk Orct
Videotrenér: Aleš Vladyka
Lékař: Tomáš Vyskočil
Fyzioterapeut: Radoslav Sakaláš
Kondiční trenér: Dominik Kodras
Kustodi: Zdeněk Šmíd a Petr Šulan
Manažer: Jan Černý
Media manažer: Zdeněk Zikmund
Manažer sociálních médií: Ondřej Kalát

Program českého týmu na MS Riga:

Pátek 21. května:
15:15 Rusko – Česko

Sobota 22. května:
19:15 Česko – Švýcarsko

Pondělí 24. května:
19:15 Česko – Bělorusko

Čtvrtek 27. května:
19:15 Švédsko – Česko

Sobota 29. května:
11:15 Česko – Velká Británie

Pondělí 31. května:
15:15 Česko – Dánsko

Úterý 1. června:
15:15 Slovensko – Česko.

Utkání bude přenášet přímým přenosem ČT sport.

Čtsa, ph, kc, foto: Jan Beneš Český hokej