Gula odvolán po remíze s Příbramí

Ofrtel Opavy zpečetěn, Dočkalův velký večer.  Po divokém průběhu utkání  Plzně s Příbrami, které skončilo remízou 3:3, byl okamžitě  odvolán trenér Viktorie Gula. To byla událost, která vzrušila fotbalové fanoušky v 31. kole Fortuna:ligy.

 Hodně se po utkání probíral výkon plzeňského brankáře Hrušky, který nastoupil místo zraněného Staňka. Hruškovi, který dlouhá léta působil v Příbrami, se dávala vina na dvou gólech. V kuloárech se vyskytovaly narážky na Hruškovo čisté svědomí,  zda tímto způsobem chtěl pomoci svému bývalému klubu. Takové  řeči v situaci, když  jde o záchranu  v soutěži, nevymýtíte. Byly a budou!

V současné době je  jasný, po remíze ve Zlíně 1:1,  sestup poslední Opavy. Ovšem i přes „zázračnou“ remízu Příbrami a prohře Brna na domácím hřišti s Mladou Boleslaví 2:3  je záchrana fotbalistů Brna a Příbrami ještě v oblasti teorie. K ohroženým ještě patří patnácté Teplice, které mají náskok na Brno čtyři a na Příbram pět bodů, v posledních třech kolech hrají doma s Č. Budějovicemi a Příbramí a venku v Karviné.

Pro úplnost  Příbram v závěru ligy bude hrát  kromě  v Teplicích, dvakrát. doma s Jabloncem a Pardubicemi, a Brno po 32.kole v Liberci čekají poslední dva zápasy doma s Opavou a  v Praze se Spartou.

Dost úvah, ať se rozhodne na hřištích. Zdůrazňujeme, pouze na hřištích!

Boj o druhé místo, Sparta a Jablonec vítězí!

Po předčasné radosti Slavie z  titulu se nyní na vrcholu ligové pyramidy soustřeďuje boj o druhé místo. Kandidáti na tuto příčku, Jablonec a Sparta, se v 31. kole se představili v dobrém světle. Jablonec doma zásluhou  Doležala poslal domů  Teplice s prohrou 1:4  a Sparta po bojovném výkonu a hlavně  efektivní útočnou hrou v závěru zápasu zdolala Ostravu 3:1.  Bezvadný večer měl Dočkal, který jeden gól dal a na dalších dvou se podílel. Pauza  po  lehčím zranění mu prospěla.

Pro Spartu bude nyní důležitý výsledek ve středeční dohrávce proti Plzni. Vítězství ji  může udržet v naději na konečné druhé místo.  A jak se zhostí plzeňští hráči role pod novým trenérem?  Bude to bývalý sparťan Bílek. Jeho asistentem se stal Horváth.

Liberec  dostal v Ďolíčku tři góly!

Fotbalisté Bohemians pod trenérem Klusáčkem na jaře mají formu Od 6. března nebyli v 11 zápasech poraženi, mimo jiné dokázali remizovat s nejlepšími, Slavií a Jabloncem, v neděli dominovali proti dalšímu týmu z hořejšího patra tabulky, proti Liberci. Naložili mu tři góly a sami udrželi čisté konto s nadějným gólmanem Bačkovským. Blýskl se Necid parádní patičkou, znamenající druhý gól.

Výsledkem 2:0 vyhrálo Slovácko v Karviné a také Č. Budějovice nad Pardubice. Pro Dynamo to bylo vítězství na domácím  hřišti po téměř třech měsících!

Na konci zastavení nad 31. kolem se podíváme na zápas Slavie v  Olomouci. Nedělní výkon  nebyl mistrovský,  tentokrát sestava se trenéru Trpišovskému nepovedla. Nakonec si Slavia odvezla hubenou výhru 1:0.  Hlavičkou po kopu z rohu o ní rozhodl teprve 12 minut před koncem Kuchta, se 14 góly nejlepší střelec ligy.

Čtsa, ph, foto: www.fcviktoria.cz