Šťastná sedmička, Kladno slaví!

Konec dobrý, všechno dobré, mohli jásat ve čtvrtek večer kladenští  hokejisté. Sedmý zápas finále Chance ligy byl pro  ně šťastný, zdolali Duklu Jihlava 5:2 a jako vítězové druhé nejvyšší soutěže postupují do Tipsport extraligy.

Po  šesti zápasech, kdy domácí  hřiště nebylo tvrzí a úspěchy slavili hosté, v sedmém, rozhodujícím utkání  na kladenském ledě triumfovali domácí. Rytíři zasadili soupeři tvrdý úder čtyřmi brankami už v první třetině a to bylo pro další průběh rozhodující.  V té době  byl bezmocný  brankář  Žukov, který ve většině  předchozích utkáních  byl  kladenským střelcům velkou překážkou.

Ve druhé třetině se jihlavští hráči vzchopili a zejména při některých vyloučeních domácím zatápěli. Jakmile snížili na 4:2 byl Jágrův tým dlouhé minuty v defenzívě.  Velkou oporou však byl brankář  Košarišťan,  který už žádnou radost hostům nepovolil a domácí v závěru utkání při power play Dukly mohli pečetit vítězství gólem do prázdné branky.

Utkání víc než hokejové krásy přineslo tuhý boj s řadou tvrdých zákroků, v několika případech nepotrestaných. Avšak v zápase, kdy jde o titul a ještě o postup do extraligy to už jiné nebude!

Rytíři Kladno –  Dukla Jihlava 5:2 (4:1,0:1,1:0)

Branky: 8. min. Hlava, 9. a 12. Marosz, 19. Račuk , 60. Zacharčuk –  20. Fronk, 27. Lichanec.  Rozhodčí: Pešina, Hradil – Hlavatý, Lederer, vyloučení  6:4, využití 1:0.  Diváci: 250. Konečný stav série 4 – 3.