Třinec potřetí mistrem extraligy

Po pátém finálovém zápase Generali play off se radovali s Masarykovým pohárem třinečtí hokejisté. V úterý zdolali  Bílé Tygry Liberec 3:0 a tím  uzavřeli  celkovou bilanci zápasů na 4 – 1.

Důležitý krok  udělali třinečtí Oceláři  především ve čtvrtém utkání v Liberci, když v prodloužení jim otevřel cestu ke slávě jediným gólem z  diskutované teče Stránského.
A v pondělí sehrály velkou roli přesilovky, z níž vstřelili domácí dvě branky.  Ještě za stavu 1:0 se snažili Bílí Tygři o zvrat, ale druhý gól, necelých devět minut před koncem, je zdeptal. A odvolání brankáře  bylo jen z nouze ctnost, do prázdné branky pečetili Oceláři vítězství. Trenér Varaďa, který slavil 45. narozeniny, nemohl dostat lepší dárek!
Mistrem extraligy se stali třinečtí hokejisté už potřetí a podruhé je k tomu dovedl Václav Varaďa. V průběhu play off se nejvíc zapotili proti týmu BK Mladá Boleslav. Tento velmi vypjatý duel rozhodli až v sedmém zápase.
Třinec, který si v Tipsport extralize dělal  vizitku útočnou hrou, v průběhu play off  hrál velmi solidně v obraně a hlavně  měl oporu ve  vynikajícím brankáři  Kacetlovi, který přestoupil do Třince  na  sklonku minulého roku. To, že Kacetl z 16 zápasů  v šesti nedostal gól  je rekordem play off.
HC OCELÁŘI TŘINEC – BÍLÍ TYGŘI LIBEREC 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 30. Rodewald (Špaček), 52. M. Kovařčík (Gernát, Špaček), 58. Dravecký (Rodewald). Rozhodčí: Šír, Lacina – Hynek, Lederer. Vyloučení: 3:4, hráčská lavice (Liberec) do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 879. Konečný stav série: 4:1.
Třinec: Kacetl – M. Doudera, Gernát, D. Musil, Kundrátek, Freibergs, M. Adámek – M. Stránský, P. Vrána, Martin Růžička – Kurovský, Marcinko, Hrňa – M. Kovařčík, Špaček, Rodewald – Hrehorčák, Miloš Roman, Dravecký – Chmielewski. Trenéři: Varaďa a Zadina.
Liberec: Kváča – Vitásek, Knot, Rosandič, Kolmann, Derner, Havlín, Kunst – Bulíř, A. Musil, Lenc – J. Vlach, P. Jelínek, Najman – Rychlovský, Šír, D. Špaček – Průžek, Pabiška, A. Dlouhý. Trenéři: Augusta a Kudrna.