Kladenští Rytíři propásli velkou šanci

Finále Chance ligy má neobvyklý průběh. Ani v jednom z dosavadních pěti utkání  nezvítězilo domácí mužstvo!  A po nedělním utkání je blíž k titulu Dukla Jihlava, která na Kladně zvítězila 2:1 a vede na zápasy  3 – 2.

Už několikrát v průběhu play off si kladenští hokejisté nedokázali poradit s v brankářem Dukly Žukovem. V nedělním střetnutí to bylo zvlášť markantní. Jediný gól si ruský brankář po akci Kubíka srazil bruslí do sítě, jinak byl neprůstřelný. Ve vyložené pozici  se mimo jiné  neprosadil ani šéf Rytířů Jaromír Jágr.

Vítězný gól hostí  padl šest minut před koncem třetí třetiny po pěkné kombinaci Zadražilovy formace. Na tento gól i přes mohutný nápor Jágrův tým nedokázal odpovědět,  Žukov je doslova přiváděl k zoufalství. Pokud bude  tento mohutný brankář v takovém rozpoložení i v úterním šestém utkání v Jihlavě, může to s Kladnem dopadnout špatně. Jestliže  bude platit, že domácí hřiště není výhodou, můžeme se dočkat ještě sedmého utkání  ve čtvrtek na Kladně.

Kladenští Rytíři – Dukla Jihlava 1:2 (0:0,1:1,0:1)

Branky: Pekr, 54. Jiránek. Rozhodčí: Souček, Zubzanda – Bohuněk, Žídek. Vyloučení 5:7, využití 1:1. Stav série 2 – 3.