Rozhodčí versus VAR!

Faktem je, že v naší nejvyšší fotbalové soutěži, ve  Fortuna: lize,  přibývá  pokutových kopů. Mnohé sporné situace se řeší za pomoci videa, oficiálně VAR. Není jednoho hracího dne, aby se nediskutovalo, kdy rozhodl špatně rozhodčí. A  stále častěji, kdy chyboval  VAR, tedy rozhodčí u videa.

Shodou okolností u posledních zápasů 28. kola, v nichž hrály  Sparta a Slavia, bylo hodně vzruchu.   Obě penalty nařízené v  zápase Pardubic se Spartou neměly být. V prvním případě nešlo o úmysl  Ewertona, který při odkopu rukou zavadil paží do obličeje Polidara. Rozhodčí  Zelinka  správně nezapískal faul, ale  Adámková u videa byla jiného názoru  a  z pokutového kopu dal Hancko druhý gól Sparty. Aby toho nebylo málo tak při střetu Wiesnera s Čelůstkou. Zelinka  hned ukázal na proslulý bílý puntík a Adámková jeho chybný verdikt nechala bez povšimnutí.  Není divu, že oba mají už zastavenou delegaci na další zápasy.

V Edenu zase byl až příliš iniciativní rozhodčí Ginzel. Nejdřív za sražení Tecla  Cedidlou ukázal zlínskému obránci červenou kartu a nařídil penaltu. Zasáhl VAR a verdikt zrušil, stejně tak i druhý penaltový verdikt při nastřelení vlastní ruky Vraštila.  V případě sražení Tecla  někteří odborníci a bývalí hráči mínili, že penata měla být, ovšem nepřihlédli k faktu, že se při akci také mohlo jednat o ofsajd

Určitě by při posuzování zákroků v pokutovém území mělo pro rozhodčí na  hrací ploše i  za ní u videa, platit – dvakrát měř a jednou řež!

ČTSA,ph,