Třinec začal finále dvěma výhrami

Po dvou finálových zápasech Tipsport extraligy Generali Česká pojišťovna play off  vede Třinec nad Libercem 2:0 a je na dobré  cestě k získání titulu. Tým Bílých Tygrů  nemalým dílem doplácí na hrubost svých klíčových hráčů, Musila a Jelínka, kteří byli v neděli a v pondělí vyloučeni do konce utkání.

Ovšem ani domácí Oceláři nehrají v také  rukavičkách a nejednou  nezůstali soupeři nic ve rvačkách, nevhodně komentovali zákroky hostí i výroky rozhodčích  Vrcholem však bylo boxérské extempore  Adama Musila, který  ještě navíc v nedělním utkání udeřil  ležícího Marcinka. Při této akci  jsme vzpomněli  na Adamova dědečka  Jaroslava Holíka, který také na rozdávání ran nebyl nijak skoupý. Takže jablko nepadlo daleko od stromu!

Zatímco o  vítězství Třince  v nedělním, prvním zápase  se prakticky rozhodlo už v první třetině (3:0), druhé pondělní utkání vrcholilo až ve třetí třetině, kdy teprve při neúspěšné power play  Bílích Tygrů pečetil vítězství Třince na  3:1 Rodewald střelou do opuštěné branky.

Třinec – Liberec   3:1 ( 0:0,2:0,1:1)

Branky:  35. min. Vrána,  39. Roman, 60. Rodewald –  45. Bulíř.  Rozhodčí: Hodek, Jeřábek – Lederer, Hynek. Vyloučení: 3:3, navíc Jelínek (L)  5 min. a do konce utkání, využití 2:1. Strav série  2 – 0.