Proti Dynamu vstřelil Lukeš 250. gól!

Na litvínovském stadiónu Ivana Hlinky bylo v neděli hodně radosti.  Nejen z vítězství domácích nad pardubickým Dynamem 5:0, ale i z 250. gólu Františka Lukeše. Tyto branky 38letý útočník nastřílel v naší nejvyšší extraligové hokejové soutěži a v reprezentaci. 

Lukeš se stal  členem Klubu hokejových střelců  a mimo jiné se zařadil po bok takových kanonýrů,  jakými byli Nový, Nedomanský, Hlinka, Zábrodský, Martinec a více než  60 slavných postav  českého i slovenského hokeje. Toto byla výjimečná  událost ve 33. kole Tipsport extraligy. 

Nečekanými přestávají být prohry do nedávna vedoucího Třince. Tentokrát prohrál doma s Libercem 0:2.  Třinečtí hráči se marně snažili překonat brankáře Kváču, který nedávno v městě proslulých železáren působil. Kváča kryl 38 střel, měl dokonale přečtené domácí  střelce.

Prohrou Třince se mohla  Sparta  osamostatnit v čele soutěže s náskokem tří bodů. Podruhé v rozpětí pěti  dnů zdolala  hradecký Mountfield  o tři góly, tentokrát 4:1. Mužem zápasu v pražské O2 aréně byl  Řepík, který vstřelil dva góly a na jeden přihrál Němečkovi. Hradeckým se v této sezóně  na Spartu nedaří, všechny tři zápasy prohrál při skóre 2:10.

Prvním vítězstvím za tři body v normální hrací době na domácím hřišti se konečně může pochlubit  českobudějovický tým. V neděli nepromrhal dvougólový náskok z první třetiny a nakonec zdolal předposlední Zlín 3:1.

A ještě jedno prvenství. Teprve  17letý obránce Mladé Boleslavi David Moravec při svém šestém utkání v extralize vstřelil svůj první gól. Puk mu na památku přinesl pozorný pořadatel ze vzdáleného kouta hlediště. Tam jej totiž odpálil radující se Moravcův spoluhráč Pláněk.  

Čtsa, ph.,