Zaslouženou výhru trefili až ve třetí půlhodině

Přestože boleslavští fotbalisté v 27. kole Fortuna: ligy opavského protivníka po většinu času přehrávali, tak hodinu s ním odehráli nervózní, jakoby se nemohli zbavit prokletí bezgólové plichty s Příbramí z předchozího domácího zápasu. Góly Zmrhala a Škody až v závěrečné půlhodině přinesly Boleslavi zaslouženou výhru a důležité tři body do ligové tabulky.

První poločas skončil bez jediné gólové trefy, přestože ve stálé boleslavské převaze se ocitli Jiří Klíma dvakrát a Škoda jednou zcela sami před opavským gólmanem. Už v 7. minutě vyvrcholil úvodní boleslavský tlak útokem zleva a po spolupráci se Škodou pádil Jiří Klíma proti soupeřově brance, ale brankáře Digaňu neprostřelil. Opavští v 11. minutě nevyužili trestný kop rozehraný Kaniou a o dvě minuty později Ladrův trestňák kolem hráčské zdi postrádal razanci a stal se tak snadnou Digaňovou kořistí. První roh sice kopali Opavští v 19. minutě, ale bez nebezpečné koncovky. První boleslavský roh ve 21. minutě rozehrál Ladra a nepřesně hlavičkoval Jakub Klíma. Ve 32. minutě po Douděrově centru Jiří Klíma v jasné šanci sám před brankou jen nastřelil gólmana. Pět minut před pauzou slibnou kombinaci na hranici opavské šestnáctky od Ladry přes Jiřího Klímu a Matějovského zakončil nepovedeně Škoda, když obstřelil Digaňu, ale branku netrefil. Poločas tak skončil bez jediného vstřeleného gólu.

Druhý poločas začal opavským rohem, proti kterému Šeda zasahovat nemusel. Na druhé straně hřiště Ladrova přízemní rána z úhlu proletěla neškodně brankovištěm, i když u levé tyče se po ní natahoval Jiří Klíma, ale tomu nebylo v tomto zápase přáno skórovat. Ve 49. minutě Nešický střílel vedle boleslavské branky. V 51. minutě Matějovský založil boleslavský atak, v jehož finále po Ladrově přihrávce Jiří Klíma pohotově vystřelil a tečovaný míč Digaňa zázračným zákrokem vytlačil nad břevno.

V 61. minutě Boleslavští zaútočili po pravé straně. Když míč získal Zmrhal, zamířil s ním od postranní lajny k vápnu a po chvíli přemítání, komu by přihrál, se rozhodl pro nečekanou střelu, kterou se trefil přesně k levé tyči, kam se opavský brankář vrhnul pozdě – 1:0.

Po gólu chvíli hru kontrolovali Opavští, ale k boleslavské brance se neprokombinovali. V 69. minutě se po Matějovského uvolnění netrefil z úhlu Preisler. V 73. minutě čerstvého Drchala na hranici opavského vápna riskantním skluzem zastavil obránce a okamžitý protiútok zakončil Dedič nedůrazně do dobře postaveného Šedy. V 78. minutě Zmrhal utekl po levé straně soupeřově obraně, ale křížnou ranou opavskou branku minul.

V 82. minutě pátý boleslavský roh sice opavská defenzíva odvrátila, ale Boleslavští zůstali u míče a přesný Ladrův centr Škoda ráznou hlavičkou usměrnil k levé tyči – 2:0.

V 88. minutě se Malinský neúspěšně pokusil z dálky přelobovat vysoko postaveného opavského brankáře. Ve třech nastavených minutách Boleslavští nevyužili svůj šestý roh rozehraný Budínským a v klidu dovedli utkání do zaslouženého vítězství.

FK Mladá Boleslav – SFC Opava 2:0 (0:0)

Góly: 61. Zmrhal, 82. Škoda. Rozhodčí: Adámková – Blažej, Antoníček. ŽK: Škoda – Holík, Didiba, Smola, Dedič.

FK Mladá Boleslav: Šeda – Douděra, Jakub Klíma, Takács, Preisler – Ladra (83. Malinský), Dancák, Matějovský (89. Budínský), Zmrhal – Jiří Klíma (72. Drchal), Škoda.

SFC Opava: Digaňa – Hrabina (89. Harazim), Hnaníček, Didiba, Helešic – Kulhánek, Nešický (74. Večerka) – Rataj (67. Dedič), Holík (74. Juřena), Kania (89. Gorčica) – Smola.

Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav                                              
Jiří Koros, manažer komunikace