Šest šokujících minut v Edenu!

Před odvetným čtvrtfinálovém utkání Evropské ligy se dávaly šance Slavii na úspěšný výsledek. Ve čtvrtečním pozdním večeru bylo všechno jinak. Fotbalisté Arsenalu doslova převálcovali náš mistrovský tým 4:0 a postoupili do semifinále.

Za éry trenéra Trpišovského slávisté nebyli nikdy pokořeni jako tentokrát. O jasném vítězství londýnského týmu bylo rozhodnuto mezi 18. – 24. minutou, kdy brankář Kolář třikrát lovil míč ze sítě. Takový šok Eden od doby, kdy v ligovém utkání Teplice deklasovaly Slavii 7:0, nezažil.

Jestliže slávistům v londýnském střetnutí v některých okamžicích přálo štěstí, tentokrát se k nim obrátilo zády. Každou jejich chybu hbití a technicky vyspělí hosté dokázali využít. Už v utkání se Spartou hráli slávisté v prvním poločase hluboko pod svůj průměr, ale jak chybovali tak zkušení hráči jako Bořil, Bah a Hromada, ale i jindy spolehliví mladíci Zima s Provodem tentokrát, bylo zarážející. Není divu, že po přestávce Trpišovský  místo Bořila, Baha, Hromady a Stancia poslal čtyři nové hráče, včetně 18letého obránce Višinského, který pak obstál mnohem lépe než Bah.

Po změnách, tou poslední byl příchod Tecla místo Kuchty, se sice hra  Slavie  zlepšila, ale ne natolik, aby  byla  schopna ohrozit soupeřovu branku. To, že ani jednou neprověřila brankáře Lena a pouze dvakrát střílela mimo tři tyče, je nejhorším vysvědčením za celou účast v tomto ročníku Evropské ligy.

Je zřejmé, že náročný program od začátku roku se na slávistech podepsal i psychicky a že budou rádi, když  dokončí bez větších problémů naši ligu a uspějí ve čtvrtfinále MOL poháru, v němž je, čeká Sigma Olomouc.

Čtsa, ph., kc., audio, foto: www.sportovnizurnal.cz