Třemi získanými body v Teplicích si Boleslav v tabulce polepšila

Utkání 26. kola české FORTUNA:LIGY se hrálo čtyři dny po pohárovém čtvrtfinále těchto soupeřů, v němž domácí Teplice těsně vyhrály 2:1 a postoupily do semifinále MOL Cup. V ligovém střetnutí byla úspěšnější Boleslav a po dlouhé době strávené na 15. ligové příčce se posunula nahoru právě před Teplice.

V porovnání se středečním pohárem udělali oba trenéři pro nedělní ligu změny v základních sestavách. Z teplické vypadl Jukl a nahradil jej Kučera. Boleslavský trenér Jarolím pozměnil sestavu z více jak poloviny, místo Řezníka, Křapky, Skaláka, Malinského, Drchala a Lukáše Maška nastupují Douděra, Jakub Klíma, Ladra, Jiří Klíma, Škoda a Matějovský.

Na začátku zápasu se zřejmá boleslavská touha napravit prohraný pohárový duel projevila ofenzivní aktivitou se ziskem tří rohový kopů. Ale bez hrozby pro soupeřovu branku. Tepličtí se na dostřel Šedovy branky dostaly až v 15. minutě a Žitného bomba z pětadvaceti metrů minula cíl o necelý metr. V příštích minutách Tepličtí zatlačili soupeře k brance a dali vedoucí gól.

V 19. minutě teplické obléhání protivníkovy šestnáctky zakončil po centru z pravé strany Žitný přízemní ranou bez přípravy k pravé tyči, kam se sice Šeda vrhnul včas, ale míč mu ke zděšení spoluhráčů a radosti teplických fotbalistů proklouznul pod tělem do branky – 1:0.
Boleslavští se nenechali nepříznivým vývojem rozhodit, vrhli se do útočení a za pět minut skóre srovnali.

Ve 24. minutě Matějovský založil akci, která se od pravé lajny přelila do středu a po Dancákově přihrávce do soupeřova vápna Zmrhal z necelých patnácti metrů razantně prostřelil Čtvrtečku – 1:1.

Ve 27. minutě Tepličtí kopali v jedné minutě své první dva rohy, kterým se Boleslavští ubránili. O dvě minuty později teplický brankář Čtvrtečka zahrál rukou mimo vlastní vápno. Následoval trestný kop Preislera a po něm rohový kop Ladry, obě standardní situace bez efektu. Ve 42. minutě teplický centr zprava odvrátil Takács, následný pokus o další centr zablokoval Preisler za cenu rohu a ten od bližší tyče odhlavičkoval Douděra. Poločas skončil bez vítěze.

Druhý poločas Boleslavští zaslouženě vyhráli a do povedeného konce tak dotáhli odplatu za prohrané čtvrtfinálové pohárové utkání před čtyřmi dny. Hodně tomu napomohl zdařilý vstup do druhého dějství.

Ve 48. minutě se Ladra u levé lajny kličkami zbavil dvou protihráčů a téměř od rohového praporku zacentroval tak přesně do malého vápna, že Jiří Klíma snadno hlavou akci završil gólově – 1:2.

V 56. minutě Boleslavští důrazným presinkem sebrali soupeři míč na hranici šestnáctky a teplický Gabriel si zoufalým defenzivním zákrokem málem dal vlastní gól. Následoval sedmý boleslavský roh, po kterém byla Boleslav hodně blízko skórování, ale akce skončila nepovedeným Škodovým pokusem přes hlavu nad teplické břevno. Útoky se střídaly z jedné strany na druhou. Boleslavští byli viditelně klidnější a přesnější než nervózní soupeř, který nevyužil sérii trestných kopů od postranních lajn. V 72. minutě devátý boleslavský roh rozehrál Preisler přetaženým centrem a Dancák nastřelil břevno teplické branky.

V 85. minutě boleslavský tlak završil hlavičkou z necelého jednoho metru Škoda – 1:3.

V hodně nervózním závěru si Tepličtí vynutili svůj třetí roh, první po změně stran, ale Šedu nepřekonali. Ve dvouminutovém nastavení se Drchal marně snažil utéct soupeři po pravé straně, ale získal pro Boleslav jedenáctý roh, po jehož rozehrání sice padl do teplické branky gól, ale kvůli ofsajdu ho rozhodčí neuznali.

FK Teplice – FK Mladá Boleslav 1:3 (1:1)

Góly: 19. Žitný – 24. Zmrhal, 48. Jiří Klíma, 85. Škoda. Rozhodčí: Dubravský – Mokrusch, Melichar.  ŽK: Čtvrtečka, Droehnle – Škoda.

FK Teplice: Čtvrtečka – Hyčka (80. Radosta), Knapík, Gabriel (90. Ljevakovič), Droehnle – Kučera – Žitný, Trubač (75. Fortelný), Kodad, Moulis (80. Černý) – Vukadinovič.

FK Mladá Boleslav: Šeda – Douděra, Takács Jakub Klíma, Preisler – Ladra (82. Skalák), Matějovský (90. Budínský), Dancák, Zmrhal – Jiří Klíma (76. Drchal), Škoda.

Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav                                              
Jiří Koros, manažer komunikace