Po derby Slavie už blízko k titulu!

Středem zájmu 26. kola Fortuna: ligy bylo pražské derby v Edenu. Po sérii úspěšných výsledků pod trenérem Vrbou se čekalo, zda Sparta zastaví Slavii na cestě k obhájení titulu. Nestalo se tak, Slavia ani po obtížném programu, především v Evropské lize,  nezaváhala. Zvítězila 2:0 a zvýšila svůj náskok v čele soutěže.

Sparta neporazila v  soutěžním utkání Slavii už potřinácté!  První půlhodina nasvědčovala, že by dlouhou neúspěšnou sérii mohla přerušit. Měla tři gólové šance, zejména Hložek.  Slavie do té doby se těžko dostávala z defenzívy, ale nečekaná střela Holeše v poslední minutě prvního poločasu, která skončila v brance, všechno změnila.

Po přestávce totiž  slávisté už soupeře, až na jednu výjimku nepustili  k vážnějšímu ohrožení Kolářovy branky, přesnou kombinací se snadno dostávali  před pokutové území a dlouho drželi míč na svých kopačkách. Z několika  šancí vytěžila druhý gól, když se střídající Tecl obtočil kolem Sáčka a obránce Vitík s brankářem Nitou jen sledovali jak míč letí do sítě. A tím byla zpečetěna prohra Sparty, stejně jako na podzim na Letné bez vstřeleného gólu.  Mimochodem  gól, jak spočítali statistici, nedali Slavii už 280 minut.

Odborníci oceňovali, že slávisté i po čtvrtečním zápase proti Arsenalu a následném  cestování do Prahy byli v lepší fyzické kondici  než sparťané, kteří po středečním pohárovém utkání s Jabloncem měli víc možností  k odpočinku i přípravě.

Trenér Jindřich Trpišovská, Tomáš Holeš po utkání:

Trenér Pavel Vrba  po utkání:

A co  ještě  po derby upoutalo pozornost?

Především slezské derby  Ostrava – Opava s jasným vítězstvím Baníku 3:0, vítězství Brna v Č. Budějovicích 2:0 a Mladé Boleslavi v Teplicích 3:1, tedy důležité body před hrozbou sestupu. Brněnští fotbalisté se radovali z vítězství po osmi  zápasech. Už zápas se Slavií v předchozím kole naznačoval značný  herní posun omlazeného týmu.

Stejně jako Brno vyhrály hostující týmy  výsledkem  2:0    Olomouc v Příbrami a Bohemians ve vršovickém Ďolíčku, tentokrát jako hostující, nad Pardubicemi, které prohrou opustily první polovinu tabulky.

Jablonec, po prohře v pohárovém střetnutí na Spartě, si  celkem snadno poradil se Zlínem 3:1, zatímco duel v  Uherském Hradišti, v němž proti sobě nastoupili bratři Sadílkové, rozhodl o vítězství Slovácka nad Libercem pokutový kop proměněný Jurečkou.

Tentokrát skončilo pouze jedno utkání remízou.  Bod za výsledek 1:1 si odvezla Plzeň z Karviné.  Na vedoucí gól domácích odpověděl po změně stran Beauguel.

Výsledkem 0:2, kromě českobudějovického zápasu, končila i střetnutí  Pardubice – Bohemians a Příbram – Olomouc.

Čtsa, ph., kc., audio, , foto: Steinbergerová