Hokejisté Sparty bojují o zvrat!

V obou semifinálových duelech  Tipsport extraligy Generalli play off je po neděli stav na zápasy 3-2 ve prospěch Třince a Liberce.

Nejzajímavěji se vyvíjí souboj Sparty s Liberce. Sparťané prohráli první tři zápasy a nyní dotahují a ze všech sil se snaží o zvrat.

V pátém vzájemném utkání zdolali v pražské O2 aréně Liberec  až po 81 minutách. Spartu udržel ve hře Horák vyrovnávacím gólem na 2:2 pět minut před koncem třetí třetiny. Rozhodující gól na 3:2 vstřelil v  první minutě druhého prodloužení Řepík těsně před vypršením dvouminutového trestu Lence.

Na sever Čech pocestují Pražané k šestému utkání. Úterní zápas bude zřejmě ještě víc napínavý a vyhrocený než nedělní,  podle expertů jsou šance obou týmů vyrovnané 50:50, domácí prostředí Bílých Tygrů nemusí hrát roli.

Na rozdíl od pražského střetnutí bylo utkání v Třinci prakticky rozhodnuto  ve druhé třetině, kdy Oceláři dali třetí gól. Pak už podřídili taktice udržet si náskok a také ušetřit síly před  šestým střetnutím v Mladé Boleslavi.

Nedělní zápasy:

Sparta – Liberec 3:2 ( 1:0,0:1,1:1,0:0,1:0 ),

Branky: 9. min. Polášek, 55. Horák, 81. Řepík –  39. Vitásek, 47. Birner. Rozhodčí: Jeřábek, Pešina – Brejcha, Pešek. Vyloučení 3:6, využití 1:1. Stav série   2-3.

Třinec – Mladá Boleslav 3:0 ( 1:0,2:0,0:0)

Branky:  6. min. M.Růžička, 24. Vrána, 37. Špaček. Rozhodčí:  Hodek, Lacina –  Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení:  8:8, využití 1:0. Stav série  3-2.