Pohár pro Boleslav skončil prohrou čtvrtfinále v Teplicích

Boleslav svoji osmnáctou účast ve čtvrtfinále českého poháru prohrála, naopak Teplice své dvacáté čtvrtfinále vylepšily devátým postupem do semifinále. O teplickém postupu rozhodla penalta nařízená po zbytečném Řezníkově faulu.

První poločas se vydařil lépe Teplicím. Boleslavská aktivita v úvodních minutách postrádala efektivitu, Drchal nastřelil bránícího protihráče a Takács hlavičkoval nad teplické břevno. Tepličtí zahrozili v 9. minutě po Křapkově nepřesné přihrávce, ale Moulisovo technické přehození Šedy zastavil na brankové lajně Takács. Ovšem za pět minut už boleslavská defenzíva padla.

Ve 14. minutě Droehnleho přetažený centr proletěl boleslavským brankovištěm a Moulis ho bez přípravy uklidil k pravé tyči Šedovy branky – 1:0.

Boleslavští se pokusili kontrovat v 17. minutě, kdy za Dancákovým pasem vysprintoval Skalák, jenž obehrál zmatkujícího teplického brankáře, ale rozhodčí odmávali a odpískali boleslavskému forvardovi ofsajd. Ve 25. minutě po druhém teplickém rohu, který Šeda odboxoval na hranici vápna, Gabrielova dělovka neprošla houštinou těl k brance. Ve 41. minutě třetí teplický roh rozehrál Trubač do boleslavského brankoviště a Gabriel z pár kroků přestřelil branku. V příští minutě se Šeda vyznamenal, když obětavým pádem pod nohy protihráče zlikvidoval Vukadinovičovo sólo. V předposlední minutě prvního dějství Dancák kolmicí do teplické šestnáctky parádně našel Drchala, ale ten se tísněn dvojicí obránců do koncovky neprosadil.

Do druhého poločasu Boleslavští vtrhli s viditelnou touhou změnit vývoj pohárového utkání, k čemuž měly přispět i tři změny v sestavě. Dva rohy krátce po sobě nevyužili a tak o sobě daly vědět Teplice. V 50. minutě po Hyčkově centru Moulisovo zakončení z deseti metrů Šeda zázračně chytil a okamžitý boleslavský protiútok skončil Čtvrtečkovým podražením Drchala a nařízením pokutového kopu proti Teplicím.

V 52. minutě pokutový kop Takács proměnil se štěstím, neboť jeho střelu k levé tyči brankář Čtvrtečka vystihl, ale míč mu na nerovném terénu přeskočil nataženou ruku – 1:1.

V 54. minutě Řezník hlavičkoval těsně vedle teplické branky. Boleslavské neúnavné atakování soupeřova branky vynášelo pouze rohové kopy a když už se zdálo, že by se vytoužené otočení vývoje utkání mohlo zdařit, skórovaly nečekaně Teplice.

V 65. minutě Kodada na kraji šestnáctky zbytečně podrazil Řezník a následující penaltu jistou ranou proměnil Moulis ve vítězný gól – 2:1.
Boleslavští sice vystupňovali tlak na soupeřovu branku, ale už neuspěli. Budínského přetažené rohy teplickou defenzívu nezaměstnávaly. Na druhé straně hřiště Moulisovo zakončení tečované Žitným vytěsnil Šeda mimo brankovou konstrukci. Deset minut před koncem po spolupráci s Douděrou střílel z úhlu Ladra, ale Čtvrtečku nepřekvapil. V 83. minutě Ladra přihrál Douděrovi a po jeho centru se Škoda neprosadil v malém vápně proti obětavému zákroku teplického gólmana. A první ze dvou nastavených minut byl u Ladrova centru dříve Čtvrtečka, než dobíhající Takács.
Mladá Boleslav pohárový ročník MOL Cup 2020-21 skončila ve čtvrtfinále těsnou prohrou v Teplicích, kam se za pět dnů vrátí k mistrovskému utkání o ligové body.

FK Teplice – FK Mladá Boleslav 2:1 (1:0)

Góly: 14. a  65. Moulis (druhý z pokutového kopu) – 52. Takács (Zpokutového kopu). Rozhodčí: Lerch – Hájek, Matoušek. ŽK: Řezník, Dancák.

FK Teplice: Čtvrtečka – Hyčka, Knapík, Gabriel, Droehnle – Žitný (89. Mareček), Trubač (86. Ljevakovič) – Kodad (86. Tadeáš Vachoušek), Jukl, Moulis (79. David Černý) – Vukadinovič (89. Kováč).

FK Mladá Boleslav: Šeda – Řezník (75. Douděra), Křapka, Takács, Preisler – Dancák, Lukáš Mašek (46. Matějovský) – Malinský (46. Budinský), Zmrhal, Skalák (46. Ladra) – Drchal (75. Škoda).

Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav                                              
Jiří Koros, manažer komunikace