Vyjádření na téma českých hráčů působících v Německu

„Po večerní aktualizaci opatření pro zahraniční cesty do Německa a zpátky prověřovalo vedení fotbalové reprezentace všechny možnosti přesunu svých hráčů už na dnešní kvalifikační zápas proti Belgii. Během večera intenzivně komunikovalo s kluby i příslušnými úřady v Německu a Česku a mezitím organizační tým preventivně zajistil pro bundesligové hráče cestu do Prahy, ubytování i povinné testování.

 Nicméně dva kluby kvůli nejednoznačnému výkladu pravidla v Německu odmítly pustit své hráče na sraz reprezentace s odůvodněním, že opatření vstoupí v platnost až v neděli, a ani německé úřady nedokázaly do této doby potvrdit právní výklad, že v případě sobotního příjezdu nebudou muset tito členové národního týmu po návratu do Německa do karantény.

 Z těchto důvodů se Jiří Pavlenka, Pavel Kadeřábek, Vladimír Darida a Patrik Schick zúčastní až úterního zápasu ve Walesu, což aktuální německá opatření dovolují. Toto řešení má česká reprezentace s kluby už několik dnů schválené a cestu připravenou, přestože původně měla být tato čtveřice k dispozici jen pro úvodní zápas v Polsku proti Estonsku.“

S pozdravem

Petr Šedivý, Tiskový mluvčí české fotbalové reprezentace