Česká reprezentace přivítá Belgii v boji o mistrovství světa v Edenu 19.1.2021

Praha, 19. ledna 2021 – První domácí zápas v tomto roce odehraje česká fotbalová reprezentace v Edenu. Na stadionu Slavie přivítá národní tým na konci března Belgii, podle žebříčku FIFA nejlepší tým světa.

Česká reprezentace odehraje v březnu tři zápasy v rámci kvalifikace o postup na mistrovství světa 2022: v Estonsku (24. března), v Praze právě proti Belgii (27. března) a ve Walesu (30. března).

FOTO CPA

„Za normálních okolností by utkání proti Belgii bylo dalším obrovským svátkem pro všechny fotbalové fanoušky, podobně jako jím byla utkání s Brazílií nebo Anglií. Za vše vypovídá už jen to, jaké hvězdy má bronzový tým posledního světového šampionátu na soupisce: Kevin De Bruyne, Eden Hazard, Romelu Lukaku nebo Thibaut Courtois… Uvidíme samozřejmě v tomto ohledu, jaká bude v březnu situace kolem pandemie koronaviru, ale osobně si neumím představit, že i v roce 2021 bychom měli hrát fotbal bez fanoušků,“ poznamenal předseda Fotbalové asociace České republiky Martin Malík.

Podle současných opatření fanoušci na tribuny nesmí. Před prázdnými tribunami odehrál národní tým celý loňský rok, kdy ovládl svou skupinu Ligy národů a postoupil mezi elitu.

V roce 2021 čekají ještě atraktivnější výzvy. V červnu začne odložené UEFA EURO 2020 a celý rok se bude hrát kvalifikace o postup na mistrovství světa, na kterém česká reprezentace hrála naposledy v roce 2006. Papírovým favoritem „české“ skupiny bude právě Belgie v čele s mnoha světovými hvězdami.

„Není důvod být ustrašený. Myslím, že si ještě všichni pamatujeme, jak jsme v kvalifikaci o postup na EURO porazili Anglii. Tehdy jsme v Edenu hráli zatím naposledy. Proč bychom na to nemohli navázat letos proti Belgii? Každopádně uděláme všechno pro to, abychom předvedli co nejlepší výkon a abychom uspěli. Moc by nám pomohlo, kdyby nás mohli podpořit naši skvělí fanoušci, ale to ovlivnit nemůžeme, a uvidíme, jaká bude v březnu situace,“ řekl trenér české reprezentace Jaroslav Šilhavý.

CPA

Proti Belgii odehrála česká nebo československá reprezentace dohromady sedmnáct zápasů. Osmkrát vyhrála, naposledy v přípravném zápase v roce 2009 v Teplicích, a třikrát remizovala.

Petr Šedivý, Tiskový mluvčí české fotbalové reprezentace,

Fotbalová asociace České republiky