Reprezentace nastoupí proti Estonsku na neutrálním hřišti v Polsku

Praha, 19. března 2021 – Zápas kvalifikace o postup na mistrovství světa proti Estonsku odehraje česká fotbalová reprezentace namísto Tallinnu v polském Lublinu. O přesunu na neutrální hřiště rozhodla Evropská fotbalová unie (UEFA) poté, co Estonsko zpřísnilo epidemiologická opatření.

Zápas je na programu ve středu 24. března od 20:45 středoevropského času. Národní tým tímto utkáním zahájí kvalifikaci o postup na mistrovství světa 2022, které bude hostit Katar.

„Máme pár dnů na to, abychom narychlo vyřešili veškerou organizaci a logistiku. V Estonsku jsme před pár týdny byli navzdory všem restrikcím na inspekci. Tým lidí, který v Tallinnu byl, pak musel do povinné karantény, ale zkrátka jsme chtěli mít všechno detailně naplánované. Teď je všechno jinak a během velmi krátké doby musíme to samé zařídit na dálku po telefonu. I tak jsem přesvědčený, že to zvládneme,“ poznamenal manažer reprezentace Libor Sionko.

Změnu místa konání způsobilo zpřísnění opatření proti pandemii COVID-19 v Estonsku. Zápas tak na původním stadionu nešel sehrát.

„UEFA nás o tom informovala ve čtvrtek večer. V pátek pak definitivně rozhodla o přesunu do Lublinu. Je to změna na poslední chvíli, ale vedení reprezentace i celé asociace intenzivně pracuje na tom, aby vše bylo v pořádku připravené,“ uvedl Martin Malík, předseda Fotbalové asociace ČR.

Hráči z Německa v Polsku nastoupit mohou. Platí tedy původní plán, že Jiří Pavlenka, Pavel Kadeřábek, Vladimír Darida a Patrik Schick přiletí v úterý přímo do dějiště zápasu a po středečním utkání se vrátí do svých mateřských klubů. Pokud by přicestovali do Česka na zápas proti Belgii nebo do Walesu, kde národní tým nastoupí ke třetímu utkání, museli by v Německu do dvoutýdenní karantény.

„Organizační tým pracuje na sto procent, aby se změna místa konání zápasu dotkla mužstva co možná nejméně. Když to přeženu, tak hráčům je ve finále jedno, jestli poletí tam nebo tam, pokud bude všechno zařízené, jak jsou zvyklí. Takže si myslím, že naši přípravu ani následný výkon to neovlivní,“ dodal trenér české reprezentace Jaroslav Šilhavý.

Národní tým čeká úvodní reprezentační sraz tohoto roku. Kromě Estonska (24. 3.) nastoupí ještě v Praze proti Belgii (27. 3.) a sérii zápasů zakončí v Cardiffu proti Walesu (30. 3.). Všechna tři utkání jsou součástí kvalifikace o postup na mistrovství světa.

Petr Šedivý, Tiskový mluvčí české fotbalové reprezentace

Fotbalová asociace České republiky

Foto: CPA,