Rally Bohemia 2021 opět i virtuálně

Nejen loňská motoristická sezóna, silně ovlivněná bezpečnostními restrikcemi, přinesla spoustu nečekaných událostí. Jednou z nich byl dosud nevídaný přesun aktivit do virtuálního světa. Právě díky hladu po závodění v minulém roce proběhl první ročník Virtual Rally Bohemia, do kterého se přihlásilo 417 jezdců z celého světa. I proto jsme se rozhodli v rámci příprav 48. ročníku Rally Bohemia ve spolupráci s portálem http://rbr.onlineracing.cz/ opět vypsat závod, jehož vítěz se může těšit na VIP vstupenku na Rally Bohemia 2021.


Závod proběhne v termínu 29. 3. – 4. 4. 2021. I letošní ročník bude závodníky čekat trojice rychlostních zkoušek z prostředí Rally Bohemia, které byly vytvořeny českou herní komunitou a jedné propůjčené rychlostní zkoušky z Rally Příbram. Jedná se o RZ Sosnová, Šumburk, Vinec a Strýčkovy, které se pojedou ve dvou průjezdech. Shakedown proběhne ve dnech 27.-28. 3.2020 na okruhové trati autodromu v Sosnové.


Jedinou podmínkou je mít nainstalovanou počítačovou hru Richard Burns Rally společně s doplňky pro možnost hraní on-line. Účastníci se mohou registrovat na adrese: http://rbr.onlineracing.cz/.


Detaily závodu společně s pokyny ke správnému nastavení hry  pro začínající hráče jsou dostupné na webu Rally Bohemia na adrese: https://www.rallybohemia.cz/2021/cs/Informace/Virtual-Rally-Bohemia-2021.html.


K účasti srdečně zveme jak fanoušky tak jezdce skutečné rally.

Jan Šrámek, ABS v AČR