Trenér Krejčí nominoval na ME hráčů do 21 let

Předběžná nominace na mistrovství Evropy hráčů do 21 let, které letos hostí Slovinsko s Maďarskem. Trenér Karel Krejčí nominoval na turnaj do Slovinska 23 hráčů, kde se „Lvíčata“ od 24. do 30. března utkají s Itálií, domácím týmem a Španělskem, osvědčené opory. 

Ze zdravotních a různých důvodů nemohl nominovat obránce Davida Zimy, Daniela Součka, záložníka Jana Matouška a útočníka Adama Hložka, kteří se zasloužili o postup na šampionát. Evropského šampionátu se čeští hráči představí po čtyřech letech.

Šanci v národním týmu dostávají příležitost nové tváře: brankář Matěj Kovář z Manchesteru United, obránce Michal Fukala z Liberce a stoper pražské Sparty Martin Vitík.

Soupiska českého týmu může ještě v případě zranění či onemocnění doznat vynucených změn, před odletem, který je naplánován na pondělí 22. března. Týmový sraz je o den dříve, v neděli 21. března.

Vedení reprezentace U21 bude ještě informovat o nominaci, spojené záležitosti ve středu ve 13:00 na tiskové konferenci.

V úvodních zápasech ME se představí 16 mužstev rozdělených do 4 skupin. Nejlepší dva týmy z každé skupiny si zajistí postup do červnového play off.

Nominace:

Brankáři: Martin Jedlička (DAC Dunajská Streda), Matěj Kovář (Manchester United), Matouš Trmal (Vitoria Guimaraes).

Obránci: Michal Fukala (FC Slovan Liberec), Denis Granečný (FC Emmen), Libor Holík (FK Jablonec), Matěj Chaluš (FC Slovan Liberec), Ladislav Krejčí, Dominik Plechatý, Martin Vitík (všichni AC Sparta Praha).

Záložníci: Pavel Bucha (FC Viktoria Plzeň), Filip Havelka (SK Dynamo České Budějovice), Dominik Janošek (FC Fastav Zlín), Adam Karabec (AC Sparta Praha), Michal Kohút (1. FC Slovácko), Tomáš Ostrák (MFK Karviná), Michal Sadílek (FC Slovan Liberec), Pavel Šulc (FC Viktoria Plzeň), Antonín Vaníček (Bohemians Praha 1905), Patrik Žitný (FK Teplice).

Útočníci: Václav Drchal (FK Mladá Boleslav), Ondřej Lingr (SK Slavia Praha), Ondřej Šašinka (FC Baník Ostrava).

Náhradníci:

Brankáři: Jiří Letáček, Hugo Jan Bačkovský, Jan Čtvrtečka.

Obránci: David Douděra, Daniel Köstl, David Šimek, Filip Čihák, Jakub Klíma, Ondřej Zmrzlý.

Záložníci: Filip Souček, Michal Hlavatý, Jan Fortelný, Jan Žambůrek, Emil Tischler, Dominik Pleštil, Patrik Hellebrand, Ondřej Pachlopník, Kryštof Daněk.

Útočníci: Mojmír Chytil, David Huf, Tomáš Čvančara, Antonín Růsek.

Čtsa, foto, zdroj: www.fotbal.cz