S úřadujícím mistrem prohráli!

Boleslavští po dvou předchozích výhrách nad Karvinou a Budějovicemi prohráli s úřadujícím mistrem a zůstali v ligové tabulce patnáctí se čtyřbodovým odstupem od druholigového propadliště.

Slavia v porovnání s utkáním proti Rangers v Evropské lize, které hrála před třemi dny, nenasadila proti Boleslavi šestici hráčů Bah, Zima, Olayinka, Holeš, Oscar, Kuchta, z nichž posledně jmenovaný je mimo hru z disciplinárních důvodů (4 ŽK). Boleslavští postrádali zraněného gólmana Diviše, místo kterého se do branky postavil neméně zkušený Šeda, a dva ze Slávie hostující hráče Malínského a Takácse. Naopak se k týmu, i když zatím mezi náhradníky, připojili uzdravení Ladra, Řezník, Jirásek, Jiří Klíma a Mikulec.

První poločas vyhrála Slavia. Potvrdila roli favorita, kromě dvou úspěšných tref Stanciua měla i další gólové příležitosti. První její atak zastavil Matějovský ve spolupráci s brankářem Šedou, ten si v 7. minutě poradil s Bořilovým trestňákem. Ve 12. minutě Tecl trestným kopem od postranní lajny sestřelil Skaláka tak bolestivě, že musel být ošetřován. V 17. minutě Tecl v jasné šanci po Stanciuově kolmici sám před Šedou z deseti metrů netrefil boleslavskou branku. V 19. minutě Bořilův odkop zblokoval Dominik Mašek, ale Škoda ukvapeně přestřelil slávistickou branku. Ve 23. minutě Preisler poslal podle levé čáry Zmrhala, z jehož výtečného přízemního centru Mašek těsně minul u pravé tyče branku. Ve 25. minutě Stanciu připravil pozici Simovi a jeho dělovku Šeda srazil na roh, kterému se boleslavská defenzíva sice ubránila, ale soupeř zůstal u míče a tlak proměnil ve vedoucí gól.

Ve 27. minutě Stanciu trestným kopem z dvaceti metrů přestřelil hráčskou zeď a odrazem od pravé tyče poslal míč za Šedova záda – 0:1.

Boleslavská snaha po vyrovnání byla marná. Po Maškově přihrávce Skalák nastřelil protihráče a po Preislerově autovém vhazování Škoda bez přípravy minul slávistickou branku. Krátce před pauzou Slavia své vedení zvýraznila.

Ve 40. minutě ve finále slávistické útočné akce Stanciu prokličkoval přes tři protihráče z hranice šestnáctky až ke koncové lajně, odkud ranou k bližší tyči zaskočil Šedu – 0:2.

Ve 42. minutě Matějovského rozehrávku zachytil na hranici boleslavského vápna Sima, ale ani on ani vzápětí Tecl neprostřelili Šedu.

Druhý poločas sice Boleslavští zvýšili své úsilí, ale nepříznivý vývoj utkání nezvrátili. Ve 48. minutě Skalákův tečovaný centr proletěl slávistickým brankovištěm neškodně, bez využití skončil i následný roh. Na druhé straně slávistický roh Škoda odhlavičkoval od bližší tyče. V 58. minutě Křapka dlouhým nákopem založil boleslavskou akci, která vyvrcholila Preislerovým centrem a Škodovou hlavičkou těsně mimo soupeřovu branku vedle pravé tyče. V 65. minutě v závěru slávistického útoku Tecl tísněný Křapkou těsně přestřelil Šedovu branku. V 69. minutě si brankář Kolář poradil s trestným kopem Dominika Maška. Na závěrečných dvacet minut poslal boleslavský trenér Jarolím na hřiště čtyři čerstvé hráče a Boleslavští přeci jenom začali protivníka spokojeného s dvougólovým vedením tlačit ke Kolářově brance, bohužel bez efektu.

V 82. minutě Yusuf proměnil pokutový kop nařízený rozhodčím Julínkem za nastřelení Šimkovy ruky – 0:3.

Třetím gólem v Šedově síti bylo utkání rozhodnuté. Boleslavští nezmírnili tempo a sympaticky nadále atakovali protivníkovu šestnáctku. Slávistický gólman Kolář však uhlídal nulu, když odolal Preislerově dělovce v 84. minutě i dvěma Ladrovým rohovým kopům v 90. minutě.

FK Mladá Boleslav – SK Slavia Praha 0:3 (0:2)

Góly: 27. a 40. Stanciu, 82. Yusuf (z pokutového kopu), Rozhodčí: Julínek – Paták, Kubr, ŽK: Matějovský, Škoda – Bořil, Sima.

FK Mladá Boleslav: Šeda – Douděra, Křapka (71. Řezník), Šimek, Preisler – Dancák, Matějovský (71. Jirásek) – Skalák (81. Fulnek), Dominik Mašek (71. Ladra), Zmrhal (71. Jiří Klíma) – Škoda. Trenér: Jarolím.

SK Slavia Praha: Kolář – Masopust, Kúdela, Deli, Bořil – Hromada, Provod (79. Bah) – Sima (86. Višinský), Stanciu (79. Holeš), Van Buren (70. Lingr) – Tecl (79. Yusuf). Trenér: Trpišovský.