Po debaklu 0:5 končí v Příbrami Horváth!

Bez zápasu Sparta – Plzeň, který měl být šlágrem 23. kola Fortuna:ligy upoutal pozornost 35. duel Slavie bez jediné prohry. V neděli tuto sérii završila  vítězstvím  3:0 v Mladé Boleslavi.

Mužem zápasu, stejně jako v předchozích střetnutích červenobílých, byl Rumun Stanciu, který v posledních třech zápasech vstřelil pět gólů. V neděli  se zaskvěl  znamenitě umístěným trestným kopem a  nedlouho poté slalomem mezi domácími obránci, kterým zvýšil vedení Slavie na 2:0 a  hlavně přispěl k pohodě celého týmu.

Zatímco v čele tabulky, při absenci  Sparty ve dvou zápasech, je Slavie v klidu se 14 bodovým náskokem, na konci vybuchla nálož v  posledním týmu soutěže, Příbrami. Vedení klubu po debaklu 0:5 v Ostravě odvolala, slušně řečeno, Pavla Horvátha. Je třeba zdůraznit, že slabé výkony nejdou jen na vrub trenéra, ale na nevyrovnanost příbramského týmu, v němž  chybí výrazná osobnost, takovou jakou byl Horváth, když hrával v pražských „S“ a Plzni.

Příbrami   se pomalu  v  pásmu sestupu vzdalují Brno a Opava, která si  připsala na konci týdne druhé vítězství  v posledních čtyřech zápasech. Tentokrát o zisku tří bodů stačil proměněný pokutový kop Smolou v poslední minutě prvního poločasu, kdy byl také vyloučen pardubický Cadu.

Kromě vítězství klubů z Moravskoslezského kraje Ostravy a Opavy, se radovaly  na domácích hřištích ještě tři týmy. Zlín překvapil hladkým vítězstvím nad Č. Budějovicemi 3:0, tým Bohemians si cenné tři body připsal nad sousedem v tabulce, Karvinou výsledkem 2:0 a Liberec zvratem v posledních minutách zdolal Teplice 2:1.

Stejně jako Mladá Boleslav   doma naprázdno vyšlo Brno, jehož vydatný závěr  přišel pozdě. Stačil jen na snížení dvoubrankového náskoku Jablonce, který si  během dvou týdnů přivezl z Moravy šest bodů.

Stejně jako v předchozím kole se pro problémy s koronavirem nehrály dva zápasy, tentokrát Sparta – Plzeň a Olomouc – Slovácko.