ZÁKLADNÍ ČÁST TELH VYHRÁLA HC SPARTA PRAHA, ZAČÍNÁ GENERALI ČESKÁ POJIŠŤOVNA PLAY OFF

Vítězem základní části Tisport extraligy a držitelem Poháru prezidenta Českého hokeje se stala HC Sparta Praha, která se šestým prvenstvím vyrovnala v historické tabulce Bílým Tygrům Liberec. Spolu s HC Oceláři Třinec si vybojovala účast v Champions Hockey League, dalším účastníkem bude vítěz Generali Česká pojišťovna play off nebo – pokud by se mistrem České republiky a držitelem Poháru T. G. Masaryka stala HC Sparta Praha nebo HC Oceláři Třinec – třetí BK Mladá Boleslav.   

Vzhledem k pandemii a jejím případným dopadům byla Tipsport extraliga v sezóně 2020/21 nesestupová a postup do vyřazovací části si vybojovalo dvanáct mužstev. Přímo do semifinále play off postupují HC Sparta Praha, HC Oceláři Třinec, BK Mladá Boleslav a Bílí Tygři Liberec, v předkole se střetnou HC Škoda Plzeň – HC Olomouc, Mountfield HK – HC Verva Litvínov, HC Dynamo Pardubice – HC Energie Karlovy Vary a HC Vítkovice Ridera – HC Kometa Brno.  

Předkolo Generali Česká pojišťovna play off je naplánováno na 10.–16. března, čtvrtfinále na 18.–31. března, semifinále na 3.–15. dubna a finále na 18.–30. dubna 2021. Vítěz play off, držitel Poháru T. G. Masaryka a mistr České republiky bude znám nejdříve 23. a nejpozději 30. dubna 2021.

Předkolo se hraje na tři, zatímco play off na čtyři vítězné zápasy. V případě remízy v základní hrací době rozhoduje dvacetiminutové prodloužení s pěti hráči a brankářem na každé straně, případně samostatné nájezdy. Páté utkání předkola, stejně jako páté až sedmé utkání play off se prodlužují do rozhodnutí.

Již před zahájením sezóny bylo rozhodnuto, že utkání předkola a play off, která by nebylo možné z důvodu karanténních opatření sehrát, budou kontumována, přičemž v případě, že by se opatření týkala obou celků, může sportovně-technická komise ČSLH rozhodnout o zkrácení série. Pokud by nebylo možné play off dokončit vůbec, držitelem Poháru T. G. Masaryka a mistrem České republiky se stane nejlépe umístěný tým základní části, který nebyl k datu ukončení soutěže vyřazen.   

Praha, dne 9. 3. 2021

PhDr. Zdeněk Zikmund, tiskový PR,