MALL.CZ Hráč a Trenér měsíce za únor: Oceněni jsou sparťané Karlsson a Vrba

Ocenění MALL.CZ Hráč a Trenér měsíce tentokrát míří na pražskou Letnou. Za uplynulý měsíc únor byli oceněni záložník David Moberg Karlsson a trenér Pavel Vrba.

MALL.CZ Hráč měsíce února 2021: David Moberg Karlsson (AC Sparta Praha)

Šestadvacetiletý švédský záložník zažívá zatím nejúspěšnější sezonu ve Spartě. V předešlých dvou sezonách nastřílel dohromady sedm gólů, což v té letošní zvládl už za čtrnáct odehraných zápasů. K tomu navíc přidal dvě asistence.

Karlsson kvůli koronaviru sice zasáhl jen do dvou ze tří únorových zápasů Sparty, ale zářil. Na skvělém obratu a vítězství 3:2 v Olomouci se podílel dvěma góly z pokutových kopů, přičemž ten druhý znamenal export tří bodů do Prahy.

Ve druhém zápase pak zaznamenal svůj první hattrick v české lize a velkou měrou se podílel na domácím vítězství Letenských nad Karvinou 4:3. I v tomto utkání Švéd trefil výhru svého týmu.

MALL.CZ Trenér měsíce února 2021: Pavel Vrba (AC Sparta Praha)

Trenér Pavel Vrba se po odmlce vrátil do FORTUNA:LIGY, kde započal už svou jedenáctou sezonu. U kormidla Sparty nahradil na začátku února odvolaného Václava Kotala a zatím si vede na výbornou.

Někdejší trenér Plzně, Ostravy či české reprezentace za měsíc únor odkoučoval tři zápasy, z nichž Sparta odešla se stoprocentní bilancí – porazila venku 3:2 Olomouc, doma 4:3 Karvinou a venku 3:0 Zlín.

Vrba si navíc v utkání se Zlínem připsal svůj 250. start v pozici hlavního trenéra v historii nejvyšší české soutěže.

Štěpán Hanuš, Ředitel komunikace a PR, LFA