Prezidentský pohár potřetí získala Sparta!

Dvě porážky Ocelářů Třinec v 50. a 51. kole Tipsport  extraligy rozhodly, že Prezidentský pohár za prvenství v základní části získá Sparta.

Zatímco Třinec podlehl v Litvínově 2:3 a v Mladé Boleslavi 3:4, Sparta poslední dvě utkání zvládla brilatně, v Č.Budějovicích zvítězila 7:2 a v pražské 02 aréně si poradila s brněnskou Kometou 5:0. Před nedělním  52. kolem má Sparta v čele  108 bodů a druhý Třinec 103 bodů.

Trenér Josef Jandač – trenér Jan Zachar po utkání: 

S oběma prvními týmy přímo do play off postupuje i třetí Mladá Boleslav, zatímco o čtvrtém mužstvu se rozhodne mezi Libercem a Plzní. V lepší pozici jsou liberečtí hokejisté, kteří mají 90 bodů ,zatímco plzeňští Indiáni o dva body méně. Ovšem  v posledním kole Plzeň hraje doma s dvanáctou Olomoucí,  Liberec musí jet do do Ostravy, kde ho čekají osmé Vítkovice.

V předkole play off se střetnou mužstva z pátého až dvanáctého místa. Jasno o čtyřech dvojicích bude až po neděli. Před posledními zápasy základní části mají jistotu, že si své pozice udrží  pátý Hradec Králové, osmé Vítkovice a dvanáctá Olomouc.

ČTSA, ph, kc, audio, foto: www.sportovnizurnal.cz