Kdo získá Prezidentský pohár Sparta nebo Třinec?

Už jen  tři kola zbývají v základní části  Tipsport  extraligy. V nich bude zajímavé sledovat zápasy Sparty a Třince, které rozhodnou kdo za první místo získá Prezidentský pohár.

Po dvou prohrách  vedoucího Třince v Hradci Králové 2:3 a v Praze  se Spartou 2: 4  vidí Pražané  šanci získat  trofej.  Mají na  třinecké Oceláře ztrátu pouhého bodu, avšak v posledních zápasech těžší situaci než soupeř. Doma totiž  budou  hrát jen v 51. kole s Brnem, ale venku v Č. Budějovicích a Mladé Boleslavi, zatímco  Třinec se  doma  střetne s Litvínovem a  Mladou Boleslaví a ukončí základní část v Č. Budějovicích.

Ve víkendových  zápasech 48. a 49. kola si vedli výborně   pouze  Kometa Brno a Verva Litvínov se ziskem 6 bodů. O bod méně si připsala Olomouc, která v nedělním utkání s K. Vary předvedla v samém závěru nevídaný obrat. Ještě  82 sekund před koncem třetí třetiny prohrávala 1:3. Poté trenér  Moták odvolal brankáře Konráda a v  power play  domácí dali dva góly!  Za stavu 3:3  se prodlužovalo. V něm euforie Olomouce pokračovala. Už v první minutě nastavení Strapáč rozhodl o prohře  K. Varů 3:4.