Před Vysočinou je generálka na jaro – doma proti Dukle Praha

Už pouze jedno utkání zbývá sehrát fotbalistům FC Vysočina před vypuknutím jarních bojů ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE. Tradiční generálce přeje aktuální jarní počasí, tudíž by nemělo nic bránit tomu, aby jihlavský celek poprvé od počátku prosince nastoupil na přírodním trávníku. V sobotu 27. února od 14:00 změří síly s tradičním sokem a jedním z aspirantů postupu – Duklou Praha.

Duel s exligovým soupeřem, v němž od září zastává pozici sportovního ředitele Jan Staněk, můžete sledovat živě díky přenosu na YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=ZAwsjRQrDcs&feature=youtu.be). Pro Duklu to bude již desáté zimní přípravné měření, přičemž dosud podlehla pouze jednou – „béčku“ Viktorie Plzeň. Připsala si cenný skalp Jablonce a též výhry nad Vyšehradem a „béčky“ Sparty, Slavie a Jablonce. Smírem pak skončily duely s druholigovými soky – Táborskem, Vlašimí a Hradcem Králové.

V jakém složení Vysočina do utkání vyběhne? Koho bude kouč Aleš Křeček v sobotu postrádat? „Trénovali jsme v klasickém předzápasovém režimu. Těším nás, že se významně vyprázdnila marodka a dnes nás trénovalo 21. Scházeli jen dlouhodobí marodi Křivánek, Matulka, Pojezný a Araujo-Wilson. Zapojili se už Peřina, Arroyo či Patrák, s nimiž proti Dukle alespoň pro část utkání můžeme počítat. Půjde o zápas proti velice kvalitnímu soupeři, který už bude mít parametry ligové bity. Chtěli bychom jej zvládnout jak herně, tak i výsledkově.“

Dostal se Váš v tomto týdnu v rámci tréninku na přírodní trávník? „Ano, už jsme si dvakrát užili trávník na hřišti ve Vyskytné. Bylo znát, jak kluci po úmorné dřině na umělce pookřáli. Budeme tam absolvovat i páteční předzápasový trénink a v sobotu odehrajeme duel proti Dukle na hlavním stadiónu. Na to, jak těžkou zimu prodělal, je na dané roční období ve vynikajícím stavu,“ doplnil Křeček.

Připomeňme, že podzimní druholigový duel na Julisce vítěze nepoznal. Dukla před kamerami ČT Sport vedla už 2:0 a poté 3:2, ovšem nakonec se musela spokojit pouze s bodem za remízu 3:3. Jihlavské branky tehdy zaznamenali Smejkal, Arroyo a Křišťál.

Miroslav Fuks, PR manažer
 
FC VYSOČINA JIHLAVA,