Na severu Čech vydřeli pouze jeden bod!

Boleslavští v Jablonci vedli, ale soupeř do přestávky vyrovnal. Na těžkém terénu se hrál velmi bojovný fotbal, v němž měli Boleslavští více sil a byli lepší než jablonečtí protivníci, ale na vítězství nedosáhli.

V prvním poločase stačila čtvrthodinka, aby se hrací plocha změnila v oraniště. První roh v utkání kopali Boleslavští už ve 2. minutě, ale ke gólu nevedl. Podobně jediný jablonecký roh v prvním poločase v 8. minutě skóre nezměnil. Bez efektu stříleli boleslavští Ladra i jablonečtí Kratochvíl s Kubistou.
V 16. minutě Ladrův trestný kop od levé postranní lajny Šimek hlavou ve shluku hráčů na malém vápně usměrnil mimo dosah jabloneckého brankáře Hanuše – 0:1.

Jablonečtí odpověděli Jovovičovou střelou, kterou Diviš lapil, ale více ze hry měli Boleslavští, kteří však z několika nadějných příležitostí své vedení nenavýšili. Ve 24. minutě Ladra napálil trestný kop do hráčské zdi, v příští minutě byl Zmrhal sice u míče dříve než jablonecký brankář, ale na jeho centr Škoda nedosáhl a ve 28. minutě byl Škoda krátký na Douděrův centr prodloužený Ladrovou hlavičkou. Ve 30. minutě Diviš zlikvidoval Martincovu hlavičku a z okamžitého boleslavského protiútoku Dancák z deseti metrů neprostřelil Hanuše. Ve 34. minutě Schranzovu bombu Diviš vyrazil.

Ve 38. minutě křížný pas z jablonecké poloviny hřiště Preisler nezachytil a Kratochvíl své sólo proti boleslavské brance zakončil přízemním prostřelením brankáře Diviše´- 1:1.
Ve 40. minutě Diviš vyrazil Jovovičův trestňák mimo vápno a Kratochvíl z dvaceti metrů těsně minul boleslavskou branku u levé tyče. Poločas tak skončil remízovým stavem skóre.

Druhý poločas byl náročnou až úmornou bitvou, při které si aktéři na náročném terénu sáhli na dno fyzických sil. Těch měli s blížícím se závěrem více boleslavští hráči, ale k vítězství své snažení nedotáhli. Neuspěli v zakončeních Ladra, Zmrhal, Dancák, na druhé straně hřiště ojedinělé jablonecké ataky neproměnili Doležal a Schranz. V 76. minutě Takács ze třiceti metrů vyslal na jabloneckou branku nečekanou dělovku, kterou Hanuš bravurním zákrokem vytlačil z pravého horního růžku na roh. V 83. minutě nadějně vypadal Dancákův trestný kop, po kterém uvnitř jablonecké šestnáctky upadl Dominik Mašek, ale sudí Marek penaltu nenařídil ani po poradě s kolegou obsluhujícího VAR. V poslední minutě Zelený slabě hlavičkoval do Divišovy náruče.

Remíza je pro Boleslav další bolestivou ztrátou a svoji černou sérii natáhla na klubový rekord jedenácti nevyhraných ligových utkání v řadě.

FK Jablonec – FK Mladá Boleslav 1:1 (1:1)

Góly: 38. Kratochvíl – 16. Šimek. Rozhodčí: Marek – Caletka, Antoníček. ŽK: Malinský – Martinec.

Sestava FK Jablonec: Hanuš – Holík, Martinec, Zelený, Krob, Považanec, Schranz (73. Pleštil), Kubista, Kratochvíl, Jovovič (90. Podaný) – Doležal. Trenér: Rada.

Sestava FK Mladá Boleslav: Diviš – Douděra, Křapka, Šimek, Preisler – Dancák, Takács – Malinský (67. Skalák), Ladra (73. Dominik Mašek), Zmrhal (90. Jakub Klíma) – Škoda (67 Drchal). Trenér: Jarolím

Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav                                              
Jiří Koros, manažer komunikace, Čtsa: audio.