Ve Švédských hrách náš tým neuspěl!

Švédské hry, třetí turnaj Euro Hockey Tour, skončil pro český tým  ve srovnání s dvěma předchozími turnaji nejhůře.  Naši reprezentanti nevyhráli ani jeden zápas a s dvěma body skončili poslední.

Může se hodně diskutovat o složení mužstva bez hráčů KHL, ale  nebylo tak slabé, aby v Malmö nevyhrálo minimálně jeden zápas. Bohužel dobře rozehrané zápasy nedotáhlo  do úspěšného konce  V každém ze tří utkání vždy naši vedli, nad Švédy 1:0,  s Finskem 2:0 a s Ruskem 3:1.  Bohužel se Švédskem se prohrálo 2:3 v prodloužení  s Finy též 2:3 po nájezdech a s Ruskem po katastrofálně prohrané třetí třetině  1:5  podlehli celkově 4:7. Na čtyři  branky mezi 53. -58. minutou brankář Hrachovina  určitě dlouho nezapomene.  Hrachovina, který v posledním utkání dostal šanci místo celkem spolehlivého Bartošáka, o svých kvalitách nepřesvědčil. Naopak, aspoň dvěma gólům mohl zabránit.

Špatná byla i  třetí  dvaceti  minutovka  s Finy, kdy naši dvoubrankové vedení ztratili během  necelých šesti minut. Zatímco soupeř dal vyrovnávací gól v přesilovce,  naši  při čtyřech oslabeních Finů neuspěli. A ještě horší to bylo proti Rusům, kdy ze sedmi her v početní převaze brankáře Askarova  nepřekonali  Výjimkou byl pouze zápas se Švédy, v nichž ze čtyř přesilovek padly obě naše branky.

Celkový dojem z výkonů našeho týmu: silné stránky střídaly vyloženě slabé, v nichž  i zkušenější hráči hodně chybovali. Nejednou scházela lepší spolupráce obránců s útočníky. Největší slabinou byla neproduktivní střelba. Například v  první třetině proti Finům naši vystřelili na  brankáře 18krát a  byl z toho jediný gól. A kapitolou samou  pro sebe   v tomto utkání  bylo pět neproměněných nájezdů, což rozhodlo o prohře.  Proti Švédům  v normální hrací době při stejném počtu hráčů na ledě jsme nebyli  schopni skórovat.

Věřme, že  v posledním  turnaji Euro Hockey Tour, který bude v domácím prostředí, uvidíme  kvalitní tým,  schopný dovézt utkání do vítězného konce. A hlavně, že se v něm představí  hráči, kteří by měli  tvořit páteř týmu pro mistrovství světa.  

ČTSA, ph