Jenom Třinec o víkendu bodoval naplno

O víkendu v e 43. a 44. kole Tipsport  extraligy byl stoprocentně úspěšný pouze Třinec. Zvítězil po boji v Olomouci 3:2 a v neděli doma porazil  Zlín 5:2, na vedoucí Spartou ztrácí pouhý bod. Pražané ve svých zápasech museli o vítězství úporně bojovat. V Ostravě zdolaly  Vítkovice  2:1 a o dva dny později v O2 aréně Pardubice  5:4 až po nájezdech.

Jestliže všechny zápasy 43. kola  skončily v normální hrací době, v nedělním dalším kole se tři utkání rozhodovala v prodloužení a v utkání s Pardubicemi  útočník Pech rozhodl o vítězství Sparty až po nájezdech.

Po Třinci, který získal 6 bodů, Spartě, Liberci a Plzni s 5 body, si vedly nad poměry  poslední Č. Budějovice.  V  pátek deklasovaly  v   K .Varech domácí Energii 6:1 a v neděli v Plzni  hodně trápily domácí tým, který vyrovnal  na 4:4 Gulašem  v 60. minutě při power play.  A ve  3. minutě prodloužení pak  Musil vydřel Plzni vítězství 5:4.