Velké zvraty v zápasech pražských „S“

Po sobotním utkání  Plzně s Libercem s kuriozním závěrem, kdy v opuštěné brance Viktorie  skončil ze 60 metrů kop Peška, který pečetil vítězství Liberce  na 2:0,  bylo hodně vzruchu v nedělních zápasech 18. kola Fortuna:ligy  v Příbrami a Olomouci, kde hostovaly Slavia a Sparta.

Fanoušci se u televizních obrazovek nenudili. Nejdřív  viděli z  příbramského zmrzlého hřišti lehce pokrytém sněhem dva vlastní góly slávistů a v šesté minutě nastavení  vyrovnávací branku na 3:3  z hlavičky  domácího útočníka Voltra. Tak Příbram  z posledních sedmi zápasů získala druhý bod. Slavia  nemohla uplatnit na kluzkém hřišti své  herní přednosti a naopak se nejednou dostávala do úzkých. 

Zvlášť kuriozní  byla „malá domů“ Kúdely, která skončila  po uklouznutí  Koláře v brance. To končil první poločas. Po něm Příbram za přispění soupeře vedla 2:1, neboť i první byl vlastní z kopačky padajícího Zimy. Nutno zdůraznit, že i tento gól padl v nastavení a že tři góly naposled v ligovém utkání dostala Slavia  před dvěma roky od Jablonce. 

Olomoucký zápas byl  pro trenéra Pavla Vrby úspěšnou premiérou na lavičce Sparty. Zatímco hřiště v Příbrami mělo do regulérnosti daleko, olomoucké bylo ve velmi dobrém stavu a hrál se tam dobrý fotbal se šťastným koncem pro Spartu. Téměř hodinu byli domácí úspěšnější v  koncovce, po úniku Gonzalese na začátku druhého poločasu vedli už 2:0. Obrat však nastal v 57. minutě. To stoper Vitík, který při Gonzalově gólu chyboval, ideálně do uličky nahrál Krejčímu st., který snížil na rozdíl jedné branky. A  v poslední půlhodině to bylo penaltová přestřelka, zásluhou Karlssona úspěšná pro Spartu. Nejdřív Karlsson  vyrovnal na 2:2 a o 15 minut později měla  Olomouc šanci jít do vedení. Gonzalesův pokutový kop však vynikající Nita  zneškodnil. Ve 3. minutě prodloužení byl opět faulován ve „vápně“ Kozák a stejný scénář, ze značky pokutového  kopu  se rozběhl Karlsson a s jistotou zařídil pro Pražany tři body.

Z pražských týmů naplno bodoval ještě Bohemians,  vítězstvím nad Brnem 2:1, v domácím prostředí si připsaly tři body  Č. Budějovice, které zdolaly  Ostravu 1:0 a  Karviná nad poslední Opavou uspěla 3:1.

A kromě Sparty si vítězství  z Teplic  odvezly i Pardubice, kterým ke třem bodům stačil jediný gól, jehož autorem byl v 51. minutě Cadu

Nehrály se zápasy Jablonec – Slovácko a  Zlín – Ml. Boleslav.

Čtsa, ph., kc, audio,